Naga MarketsZgodnie z najnowszym raportem DM Alior Banku, procentowa liczba aktywnych klientów, którzy osiągali zysk na walutowych kontraktach na różnicę kursową wyniosła 53% (przy dźwigni finansowej w zakresie od 1:30 do 1:20). Rezultat jest gorszy od wyników z zeszłego kwartału, kiedy to aż 37% traderów banku zarabiało na rynku Forex.


Słabsze wyniki handlujących na indeksach

Można powiedzieć, że klienci Alior Banku handlujący na walutowych kontraktach na różnicę (CFD) utrzymali stopę zyskowności. W I kw. 2019 roku zyskiwało 53% traderów wobec 53,2% w kwartale poprzednim.

Spadek widoczny jest natomiast wśród handlujących indeksowymi CFD. W ostatnim kwartale ubiegłego roku zysk na tej klasie instrumentów odnosiło 38,6%, a w I kw. 2019 zyskownych traderów było już tylko 34,7%.

Blisko 3-procentowy wzrost zyskowności w ujęciu kwartalnym widoczny jest wśród klientów handlujących towarowymi kontraktami na różnicę (Commodity CFD).

Wyniki inwestycyjne Klientów Biura Maklerskiego Alior Bank S.A. na rynku OTC w I kwartale 2019 r.

Prezentowana informacja zawiera wskazanie procentowe aktywnych klientów zawierających transakcje na rynku OTC instrumentów pochodnych, którzy w okresie poprzedniego kwartału roku kalendarzowego ponieśli zrealizowaną stratę, osiągnęli zrealizowany zysk albo nie wykazali straty bądź zysku.

Wyniki pozostałych brokerów z licencją KNF znaleźć można pod tagiem Q1 2019.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here