Naga Markets

Alibaba zyskuje po zadziwiająco silnych wynikachSpółka Alibaba, nazywana “chińskim Amazonem” oferuje usługi sprzedaży online B2B i B2C oraz działa w segmencie cloud computing, dostarczając rozwiązania chmurowe i serwery zarówno dla firm jak i osób prywatnych. Wysokie marże spółki czynią ją jedna z najbardziej efektywnych w branży. Ponadto doświadcza ona dynamicznego wzrostu, zwiększając przychody w ostatnich trzech latach odpowiednio 29,3 proc., 34,8 proc., 12,08 proc.

Alibaba z zyskiem powyżej prognoz

Wyniki z ostatniego kwartału okazały się być wyższe niż zakładali analitycy, mimo zawirowań chińskiej gospodarki i osłabionego nastroju konsumentów. Przychody wyniosły 205,6 mld yuanów (30,7 bln dolarów) wobec prognozowanych 203,2 mld yuanów.Zysk Alibaby był również wyższy od prognoz i wyniósł 22,73 mld, pokonując szacunek 18,72 mld yuanów. W rezultacie zysk na akcję (EPS) w USA wyniósł 11,73, dużo więcej niż prognozowane 10,39 yuanów. Tym samym odnotowano wzrost EPS o 29 proc. r.d.r.

Mimo wyników wyższych od prognozowanych warto zaznaczyć, że Alibaba odnotowała pierwszy zerowy wzrost przychodu w historii. Spółka zmierzyła się z wieloma przeciwnościami m.in. z powrotem Covid w Chinach, prowadzącym do lockdownu największych miast. To spowolnienie jest teraz wzmagane przez niepokoje społeczne i oznaki kryzysu bankowego, nie pozwalając gigantowi e-commerce rozwinąć skrzydeł.

Mimo problemów, wielu inwestorów i analityków nastawionych jest optymistycznie do Alibaby, a jej cena docelowa pozostaje nadal wysoka. Spośród 45 rekomendacji na portalu MarketScreener tylko jedna jest rekomendacją “sprzedaj”, a średnia cena docelowa wynosi 155,13 dolarów hongkońskich (HKD), implikując możliwy wzrost 61,9 proc.

Wczoraj akcje spółki zyskały 5 proc. w sesji po ogłoszeniu wyników. Dzisiaj BABA na 11.00 GMT+3 05.08.2022 doświadcza minimalnej korekty, spadając niecałe 2,6 proc. na giełdzie w Honk Kongu, prawdopodobnie na wieści o szeroko zakrojonych manewrach wojskowych Chin w okolicy Tajwanu i testowaniu broni rakietowej.

Rafał Tworkowski- Młodszy Analityk Rynków Finansowych, Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Autor poleca również:

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mbank cena akcji | średni kurs liry tureckiej | jak kupić bitcoin | notowania mbank | analiza giełdowa | kurs korony islandzkiej | akcje enea |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here