Naga MarketsGigant handlu internetowego – spółka Alibaba – poinformowała dzisiejszego ranka, że chińscy i międzynarodowi konsumenci wydali ponad $14 miliardów na zakupy online podczas największego w historii dnia wyprzedażowego (który miał miejsce 11 listopada). Z całą pewnością łagodzi to trochę obawy odnośnie spowalniającej gospodarki Kraju Środka.


Nie Dzień Niepodległości, a Dzień Singla

Ilustracja Dnia Singla
Ilustracja Dnia Singla

W środowym artykule informowałem, że Alibaba w przeciągu pierwszych ośmiu minut promocji zarobiła 1 miliard dolarów, a w połowie dnia pokonała już rekordy amerykańskiego Czarnego Piątku i Cybernetycznego Poniedziałku (zsumowane).

Te artykuły również Cię zainteresują
11 listopada w Chinach nie służy jednak upamiętnianiu zakończenia IWŚ – tak jak w wielu miejscach na świecie – a jako okazja do świętowania Dnia Singla (cztery jedynki mają symbolizować życie w pojedynkę). Właśnie z okazji tego nietypowego święta od kilku lat Chiny popadają w szał zakupowy, co wykorzystać postanowił serwis Alibaba. W rezultacie spółce udało się osiągnąć nowy rekord sprzedażowy.

INWESTUJ W AKCJE ALIBABY I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

Wynik z 2014 pokonany o $4 miliardy

Magazyny Alibaby
Magazyny Alibaby

Wolumen sprzedażowy na poziomie $14,3 mld osiągnięty w przeciągu dwudziestu czterech godzin pozwolił zdecydowanie pobić rekord zeszłoroczny – wtedy rezultaty sprzedaży wyniosły $9,3 mld.

„Środowe promocje pokazały siłę lokalnej konsumpcji Kraju Środka oraz silne zapotrzebowanie chińskich konsumentów na międzynarodowe produkty” – cieszył się jeden z dyrektorów wykonawczych Alibaby, Daniel Zhang.

Jako ciekawostkę warto podać fakt, że system płatności Alipay przetworzył 710 milionów transakcji (w rekordowych momentach prawie 86 tysięcy transakcji na sekundę). Liczba użytkowników dokonujących zakupów online wyniosła 96 milionów.

Wyprzedaże nie naprawią gospodarki

Chiny borykają się ze spadkiem PKB
Chiny borykają się ze spadkiem PKB

Pomimo bardzo pozytywnego akcentu i gigantycznych zysków Alibaby, akcje spółki nie reagowały wzrostami. Środowa sesja przyniosła kolejne osunięcia o 1,94% do poziomu niespełna 80 dolarów (Alibaba notowana jest w Nowym Jorku). Inwestorzy obawiają się bowiem dalszego spowolnienia gospodarki Kraju Środka.

Notowania Alibaby zaczynają wytracać zyski z ostatniej dwumiesięcznej korekty
Notowania Alibaby zaczynają wytracać zyski z ostatniej dwumiesięcznej korekty

PKB znalazło się w 2014 roku na 24-letnich dołkach, a w tym roku spadki są nadal obserwowane. Co prawda Chiński rząd określa obecną dynamikę „nową normą”, jednak rynki nie mają zamiaru uwierzyć w te zapewnienia. PKB na poziomie 6,9% w przypadku Kraju Środka to rzeczywiście bardzo słaby wynik – szczególnie, że do tej pory rezultaty były dwucyfrowe.

Broker TopOption daje możliwość gry w oparciu o notowania Google oraz innych amerykańskich spółek. Załóż konto już teraz, ciesz się wysokimi poziomami zwrotu i zarabiaj dzięki opcjom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

 1. Ja jako inżynier pozwolę się nie do końca zgodzić.

  : Alibaba miał zysku 14mlnd – koszty
  Alibaba miał przychodu 14mln

  Zarobił to potoczne stwierdzenie i ja będę bronił redaktora 😉

  Stosujemy skróty bo na szczęście jesteśmy portalem dla traderów i mamy na rynkach zarabiać 😉

 2. Szanowny Panie Absolwencie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

  Alibaba nie ZAROBIŁ 14 mld$. Alibaba miał PRZYCHÓD 14 mld$.

  Jeżeli kupi Pan auto za 50.000 zł to sprzedawca nie miał DOCHODU 50.000 zł tylko PRZYCHÓD 50.000 zł.
  Od przychodu odjąć należy koszty – zakup towarów, koszty transportu, koszty obsługi prawnej i finansowej.

  Wstyd!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here