Naga Markets
Alibaba z raportem powyżej oczekiwań. Akcje zyskują przed otwarciemPrzed otwarciem rynku wyniki finansowe zaprezentował chiński koncern Alibaba. Wyniki przerosły oczekiwania analityków, a walory Alibaby przed otwarciem notowane są już ponad 6% wyżej. Przychody 205,56 mld CNY vs 205.74 mld CNY w II kw. 2021 vs 203,97 mld CNY w prognozach. Zysk netto: 22,73 mld CNY  vs 18,73 CNY prognozowanego. Zysk na amerykańską akcję depozytową (ADS): 11,73 CNY vs 16,60 w II kw. 2021 (spadek o 29% r/r) vs 10,33 CNY prognoz (wzrost o ponad 10%).

Alibaba pozytywnie zaskakuje analityków

Kurs konwersji F/X dla pary USD/CNY w chwili publikacji wynosi ok. 6,75. Spółka przekazała udany raport mimo skomplikowanej sytuacji na światowych rynkach i spowolnienia w chińskiej gospodarce. Analitycy spodziewają się odreagowania w obliczu poprawiających się prognoz na przyszłość, a rosnący kurs Alibaby może zwiastować odreagowanie potężnych spadków w Chinach. Jednym z priorytetów dla spółki pozostaje dostęp do notowań zarówno na giełdzie nowojorskiej jak i w Hong-Kongu, zgodnie z komentarzem CFO Alibaby, Maggie Wu. Spółka zamierza ‘dywersyfikować’ udziały inwestorów z całego świata.

Cena akcji osunęła się od rekordowych wycen jeszcze w 2020 roku i od tego czasu główną linię oporu wyznacza 200 sesyjna średnia SMA 200. Wejście powyżej średniej może zwiastować bycze momentum. Kluczowe wsparcie wyznaczone przez 71.6 zniesienie wg. Fibonacciego w okolicach 130 USD znajduje się w okolicy SMA200 co dodatkowo może wspierać kupujących w razie wyjścia kursu akcji powyżej linii oporu. Akcje notowane są w handlu przedsesyjnym już prawie 7% wyżej co wskazuje na otwarcie powyżej psychologicznej granicy 100 USD.Wykres akcji Alibaba (BABA.US), interwał D1. Źródło: xStation5
Wykres akcji Alibaba (BABA.US), interwał D1. Źródło: xStation5

Analitycy spodziewali się spowolnienia w przychodach, te okazały się jednak płaskie wobec II kw. 2021 roku i pozytywnie zaskoczyły rynek. Wart 25 mld USD program skupu akcji przez spółkę będzie miał miejsce do marca 2024 roku. Znacznej poprawie uległ zysk netto, podobnie zysk spółki z amerykańskich kwitów depozytowych przewyższył oczekiwania analityków. Przychody z chmury obliczeniowej również okazały się jednak niższe od oczekiwań (17,69 mld CNY vs 18,22 mld CNY prognoz).

Ankietowani przez Refinitiv analitycy spodziewaja się 7% wzrostu przychodów w kolejnym kwartale i 10% wzrostu w ostatnim ‘świątecznym’ kwartale roku. Pozytywnie nastawiony do akcji spółki pozostaje też Charlie Munger z funduszu Berkshire Hathaway. W ciągu 2 ostatnich lat w 75% przypadków EPS przekroczył oczekiwania analityków, z kolei w 63% przypadków przychody okazywały się wyższe od oczekiwanych.

Według analizy China Merchants Securities spółce ciążą spadki przychodów operacyjnych przede wszystkim w Chinach. Dodatkowo budżety dostawców reklam w platformie Alibaby spadły przez pogarszający się krajobraz makro i wyhamowanie konsumpcji. To wszystko sprawia, że przychody z tzw. CMR (marketing, reklama) pozostają ograniczone, mimo to Alibaba była w stanie przekroczyć rynkowe szacunki.

Całkowite przychody firmy ograniczyło spowolnienie chińskiej gospodarki, restrykcji w chińskim sektorze technologicznym oraz odradzającego się wirusa Covid, który przez politykę lockdownów ‘Covid zero’ wciąż rzutuje na łańcuchy dostawców. Jednocześnie analiza China Merchants Securities wskazuje, że warunki w Chinach poprawiają się stopniowo dzięki redukcji kosztów czego jednym z głównych beneficjentów w kolejnych kwartałach może stać się Alibaba. Obecnie potencjalnie ‘lepszą przyszłość’ rysującą się przed spółką pozytywnie wycenia rynek.

Analitycy z US Tiger Securities uważają, że druga połowa roku będzie dla firmy lepsza w obliczu rządu koncentrującego się na poprawie wzrostu PKB. Dodatkowo presja regulacyjna w Chinach, która kosztowałą Alibabe blisko 19 mld juanów (prawie 3 mld USD) zaczyna słabnąć.

Akcje Alibaby na giełdzie w HongKongu zyskiwały również w trakcie wizyty Nancy Pelosi w Tajwanie, gdy szerszy rynek notował spadki wynikające z geopolitycznego ryzyka i pogorszenia się stosunków na linii Waszyngton – Pekin.

XTB

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw giełda | akcje dino | kurs korony islandzkiej do złotówki | 11 bit studios akcje prognozy | kurs funta do złotówki | jen kurs | nasdq |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here