Naga Marketslogo alibabyGoliat chińskiego handlu elektronicznego, Alibaba Group Holding Limited, wygrał sprawę sądową przeciwko rynkowemu Dawidowi –  firmie kryptowalutowej Alibabacoin Foundation.


O co dokładnie chodziło? Otóż, chiński potentat pozwał do sądu kryptowalutowy startup
Alibabacoin. Problemem w sprawie było ustalenie samej jurysdykcji, pod którą podlegałby kryptowalutowy projekt. Posiada on bowiem siedzibę zarówno w Dubaju, jak i na Białorusi.

Oszustwo

Problem dotykał kwestii oszukiwania inwestorów. Firma kryptowalutowa opublikowała  materiały promocyjne, które wykorzystując znaki towarowe “właściwego” Alibaby, pomogły jej pozyskać aż 3,5 miliona dolarów w ICO.

Sędzia Paul Oetken stwierdził, że oznaczenia, znaki lub wzory – jak również wszelkie elementy marketingu – był myląco podobne do tych należących do chińskiego Alibaby.

W pozwie wymienia się kilku oskarżonych, w tym: Alibabacoin Foundation, ABBC Block Chain IT Solutions LLC; Alibabacoin General Trading FZE; Alibabacoin Foundation LLC oraz Jasona Daniela Paula Philipa i Hasana Abbasa, założycieli firmy.

Według strony LinkedIn, technologia blockchain Fundacji Alibabacoin “wykorzysta techniki sztucznej inteligencji, które są najbardziej skuteczne w rozpoznawaniu obrazu, aby jak najdokładniej zidentyfikować osobę i efektywnie wykorzystać tę technikę do struktury płatności portfeli elektronicznych i transakcji finansowych.”

Kryptowaluta AlibabaCoin ma wartość rynkową 1,9 miliona USD i jest wyceniana na 71 centów, zgodnie z danymi z CoinMarketCap. Moneta osiągnęła rekordowy poziom 1,63 USD w dniu 18 października 2018 roku. Tymczasem Alibaba ma wartość rynkową ponad 330 miliardów dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Sama chińska firma złożyła niedanwo zgłoszenie patentowe w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) dla systemu opartego na blockchain. Ma on pozwalać administratorowi trzeciej strony na interweniowanie w inteligentny kontrakt w przypadku nielegalnych działań. USPTO opublikowało zgłoszenie patentowe 4 października.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here