Naga MarketsAlibaba to chiński gigant e-commerce, który posiada na swoim koncie również pewien bardzo specjalny tytuł. W trakcie IPO spółki na NYSE we wrześniu 2014 ustanowiono nowy rekord wszechczasów w kategorii pierwotnej oferty publicznej. Zebrano wówczas około 25 miliardów dolarów! Dziś, ponad trzy lata później pojawiają się doniesienia o możliwym kolejnym IPO Alibaby. 


Rynki azjatyckie mają za sobą świetną sesję. China50 pokonał szczyty z kwietnia 2015 roku i znalazł się na najwyższych poziomach od niemal dekady! Wzrosty są napędzane doniesieniami z Hong Kongu. Założyciel i CEO Alibaba, Jack Ma ogłosił, że rozważa ofertę publiczną akcji swojej spółki na parkiecie Hang Seng. Obrót akcjami spółki na amerykańskim NYSE sięga 30% całkowitego obrotu Hang Seng. Jeśli dojdzie do IPO z całą pewnością będzie ono znacznie mniejsze niż te, które śledziliśmy w 2014 roku.

Handluj na rynkach azjatyckich – sprawdź ofertę eToro

Co więcej, dowiedzieliśmy się jeszcze, że chiński gigant ubezpieczeniowy Ping An rozważa własne IPO w kwietniu tego roku. W planach spółki jest pozyskanie finansowania na poziomie 60 mld USD. Mawiają, że pieniądz przyciąga pieniądz, a prognozowana aktywność na azjatyckich parkietach może doprowadzić do nowej fali hossy na tamtych rynkach.

Dolar wciąż traci

Drugim, najważniejszym trendem minionego roku był słabnący dolar. Indeks USD rozpoczął 2017 rok na szczytach w okolicy 103,50, a kończył go tuż nad 91,4 w grudniu. Jak dotąd 2018 również nie przysłużył się zielonemu.

Wraz z słabością dolara przychodzi nowy impuls wzrostowy na rynku surowców. Złoto oraz ropa są wyceniane w amerykańskim dolarze i cechują się wyraźną, ujemną korelacją z indeksem. Poniżej porównanie cen złota i dolara:

Ropa pozostaje jednak znacznie bardziej zmienna. Piątkowy raport Baker Hughes wykazał, że w minionym roku na terenie Stanów Zjednoczonych pojawiło się 280 nowych szybów naftowych

Kryptoaktualizacja

Bardzo łatwo jest zarabiać w momencie gdy wszystko na rynku rośnie, jednak od momentu kiedy price action na większości z kryptowalut stało się nieco bardziej poszarpane trading na tym rynku może być nieco frustrujący. Jednak wciąż zdarzają się interesujące wyjątki. Ethereum Classic w trakcie zaledwie 60 godzin odnotowało wzrost z poziomu $31 do $46. 

ETC jest moim zdaniem najtrudniejszym przypadkiem na rynku kryptowalut, gdyż osobiście nie widzę w nim żadnego zastosowania. Nie stoi za nim ani przełomowa technologia, ani nikt znany. Dlatego jeżeli jesteś fundamentalnie za Ethereum Classic proszę o kilka cennych uwag.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here