Naga Markets

Chińska grupa Alibaba Group Holding oświadczyła już w nowym tygodniu, że chce utrzymać notowania zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Hongkongu i będzie walczyć o taki stan rzeczy. Amerykańska ustawa Holding Foreign Companies Accountable Act (HFCAA) działa przeciwko chińskim spółkom, a Kongres USA rozważa przepisy mające na celu przyspieszenie nałożenia zakazu obrotu takich akcji na NYSE do 2023 roku. Chińscy regulatorzy negocjują warunki umowy.

  • Alibaba Group Holding walczyć będzie o utrzymanie notowań na NYSE
  • Akcje giganta chińskiego mocno spadły w ostatnim czasie w związku z doniesieniami
  • Czy jednak spółce uda się utrzymać akcje w USA?
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Alibaba walczy o utrzymanie notowań w USA

Pod koniec ubiegłego tygodnia media rozpisywały się o tym, że chińska spółka Alibaba Group Holding może stanąć w obliczu delistingu. Tak podała w piątek amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (US SEC). Według pozyskanych danych, spółka jest wśród 270 chińskich firm zagrożonych delistingiem na mocy uchwalonej w ubiegłym roku ustawy Holding Foreign Companies Accountable Act (HFCAA).Wobec tego również akcje spółki zapikowały kilka procent, lekko odrabiając dopiero w nowym tygodniu handlowym. Obecnie z kolei spółka podaje, że chce utrzymać notowania zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Hongkongu.

wykres Kurs akcji Alibaba 03.08.2022
Kurs akcji Alibaba 03.08.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Alibaba będzie nadal monitorować rozwój sytuacji na rynku, przestrzegać obowiązujących przepisów i regulacji oraz dążyć do utrzymania statusu notowań zarówno na NYSE, jak i na giełdzie w Hongkongu” – powiedział Alibaba w oświadczeniu złożonym na giełdzie w Hongkongu. Ustawa Holding Foreign Companies Accountable Act (HFCAA) przeszła jednogłośnie przez Senat Stanów Zjednoczonych 20 maja 2020 r.. 2 grudnia 2020 r. ustawa została jednogłośnie przegłosowana przez Izbę Stanów Zjednoczonych.

Ustawa została podpisana 18 grudnia 2020 r. Od marca, zgodnie z nową ustawą Holding Foreign Companies Accountable Act, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) “zidentyfikowała” ponad 200 spółek, które polegały na audytorach z siedzibą w Chinach kontynentalnych i Hongkongu, które zostały uznane za “niezgodne” przez Radę Nadzoru nad Rachunkowością Spółek Publicznych (PCAOB), przy składaniu sprawozdań rocznych za rok 2021. Zgodnie z HFCAA, spółki tak zidentyfikowane przez SEC w 2022 roku są na dobrej drodze do objęcia ich zakazem obrotu papierami wartościowymi i prawdopodobnego usunięcia z amerykańskich giełd do 2024 roku.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here