Naga Markets

Alibaba i Tencent w górę po optymistycznych danych o sprzedaży detalicznej w Chinach!Akcje chińskich gigantów internetowych skoczyły w Hongkongu po tym, jak oficjalne dane pokazały lepszą niż oczekiwano październikową sprzedaż detaliczną w drugiej co do wielkości gospodarce świata. Alibaba Group Holding Ltd. skoczył o 9,8%, Kuaishou wzrósł o 8,7%, spółka Tencent Holdings Ltd. wzrosła o 8,0%, a Meituan zyskała 5,8%. Indeks technologii Hang Seng zyskał aż 7,7%!

Ożywienie spółek technologicznych w Azji!

Gwałtowne ożywienie w sektorze nastąpiło po tym, jak chińskie Narodowe Biuro Statystyczne poinformowało, że internetowa sprzedaż detaliczna towarów fizycznych wzrosła o 7,2% w pierwszych 10 miesiącach roku. Liczba ta, uważnie obserwowana przez inwestorów jako wskaźnik trendów konsumpcji w kraju, przewyższyła wzrost o 6,1% w okresie od stycznia do września.

Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Analitycy Jefferies szacują, że sprzedaż detaliczna online wzrosła w październiku o ponad 15%, przyspieszając od trzech kolejnych miesięcy wzrostu poniżej 10% obserwowanego od lipca.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

Autor poleca również:

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułTrezor odnotował wzrost przychodów ze sprzedaży o 300% po upadku FTX
Następny artykułBitcoin osiągnie dno na poziomie 12 tys. USD, a S&P 500 3000 pkt., prognozuje CEO IBKR
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here