Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


Alibaba

Spółka Alibaba notowana na NYSE (ticker: BABA) przedstawiła wyniki za fiskalny kwartał Q1. Zysk na akcję EPS wyniósł 1,17$ co istotnie przebiło oczekiwania rynku 0,92$. Z kolei kwartalny dochód spółki wyniósł 7,4 mld dolarów wobec oczekiwanego 7,15 mld dolarów.

Alibaba Group to chińska firma, która istnieje od 1999 roku. Zadebiutowała na Wall Street we wrześniu 2014 roku i był to największy debiut w historii USA. Firma oferuje usługi e-commerce przez internetowy portal i kieruje swoją ofertę do szerokiego wachlarza klientów: B2B, B2C, C2C. Przez portal Alibaba przewija się większa liczba towarów niż przez eBay i Amazon razem wzięte.

Wyniki spółki skomentował Daniel Zhang CEO firmy: „Nasza technologia powoduje znaczący rozwój naszego biznesu oraz wzmocnienie naszej pozycji poza bazowy biznes jakim jest e-commerce. Cieszymy się na myśl o przyszłości, w której nadal unowocześniamy nasze usługi i rozwijamy synergię ecosystemu Alibaba”.

Nowe maksimum po publikacji kwartalnych danych

Inwestorzy inwestujący w dłuższym terminie w akcję Alibaby mają powód do zadowolenia. Cena akcji wzrosła o 2,86% po publikacji dobrych wyników kwartalnych. Spółka przechodziła też upadki. Chyba najbardziej traumatycznym doświadczeniem dla części krótkoterminowych inwestorów był debiut spółki w 2014 roku. Przyniósł on rozczarowanie, gdy cena wzrosła z 92$ do 150$ i ponownie zjechała do 93$.

Wyraźny przełom na wykresie pojawił się w lipcu 2017 roku, gdy akcje osiągnęły nowe maksima i przełamany został felerny szczyt z dnia debiutu. Podczas czwartkowej sesji cena akcji osiągnęła historyczne maksimum na poziomie 168$. Przyśpieszona linia trendu jest bezpieczna i nawet gdyby cen akcji spadła do 140$ wykres spółki nadal będzie wskazywał na trend wzrostowy.

Alibaba D1
Wykres Alibaba dla D1
Alibaba W1
Wykres Alibaba dla W1

Powyższy wykres pochodzi z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here