Naga MarketsJapoński SoftBank poinformował wczoraj, że łączy swoje siły z Foxconn Technology oraz spółką Alibaba – trzy podmioty chcą produkować oraz sprzedawać humanoidalne roboty Pepper klientom na całym świecie. Czy akcje „chińskiego eBaya” jak zwykło się nazywać Alibabę zyskają dzięki tej decyzji?


Niania, pielęgniarka lub kompan imprezy

Roboty, które zdaniem przedstawicieli SoftBank już w najbliższym czasie będą mogły sprawdzić się jako niańki dla dzieci, prywatni sanitariusze lub najzwyczajniejsi towarzysze imprez już teraz wykorzystywane są w firmowych sklepach potentata rynku telefonicznego i internetowego. SoftBank podejmując współpracę z Alibabą oraz Foxconn’em chce pójść jednak o krok dalej i udostępnić roboty przeciętnym konsumentom.

Te artykuły również Cię zainteresują
SoftBank sponsoruje 60% całego przedsięwzięcia, dwa pozostałe podmioty natomiast po 20% – w podobnych proporcjach rozdzielane będą więc potencjalne zyski.

INWESTUJ W AKCJE ALIBABY I INNYCH ZAGRANICZNYCH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

Spojrzenie techniczne na wykres Alibaby

BABA

Informacja o każdej nowej inwestycji, szczególnie związanej z innowacyjnością posiada potencjał przekładania się w średnim terminie na wzrost notowań akcji. Notowana na NYSE Alibaba (BABA) początkową euforię związaną z wejściem na giełdę w drugiej połowie zeszłego roku ma już za sobą. Ceny akcji dobiły w listopadzie do 120USD, aby w maju znaleźć się na historycznych dołkach 78USD.

Obecnie od lutego cena porusza się pod luką spadkową o zasięgu ponad 7USD. Pod koniec maja pojawiła się próba pokonania luki, jednak cenę zatrzymało 38.2% zniesienia spadków listopad-maj. Teraźniejsze notowania zablokowały się natomiast pod 23.6% zniesienia Fibo – gdzie wręcz co do centa utworzyła się formacja odwróconego młota sugerująca dalsze spadki.

Wskaźniki ekonomiczne oraz średnie ruchome sugerują jednak zakup lub neutralne podejście do akcji Alibaby:

Źródło: Investing.com
Źródło: Investing.com

SPRAWDŹ ANALIZY ZAGRANICZNYCH SPÓŁEK DOSTĘPNE NA PORTALU COMPARICConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here