Naga MarketsDuże banki inwestują miliony dolarów w rozwój technologii, aby zdobyć większy udział w rynku handlu automatycznego. JPMorgan Chase, czołowy gracz na globalnym rynku walutowym o obrocie ponad 5 biliona dolarów dziennie, zaczął stosować nową technologię, która umożliwia sztucznej inteligencji wyciąganie wniosków z poprzednich transakcji i poszukiwanie najbardziej dochodowego sposobu ich realizacji. 


Zobacz również: JP Morgan: Inwestorzy giełdowi patrzą na złe wskaźniki, jeszcze 12 miesięcy wzrostów?

Nowy algorytm połączył kilka strategii w jedną całość

algorytm-algorithmHandel algorytmiczny charakteryzuje się tendencją rosnącą na rynkach walutowych, gdzie banki ograniczyły rolę spekulantów, opierając się bardziej na automatycznych strategiach obliczeniowych. „Algosy” są wykorzystywane przez animatorów rynku do wyszukiwania z błyskawiczną prędkością platform z głębszymi pulami płynności lub do rozbijania dużych zamówień na setki małych, co zmniejsza wpływ na rynek i pozwala osiągnąć lepszą cenę realizacji zleceń.

JPMorgan oznajmił Reuterowi, że jego nowy algorytm – nazwany DNA (Deep Neural Network for Algo Execution) – skutecznie połączył w jedną strategię to, co obecnie robi wiele algorytmów. Dodatkowo AI rekomenduje w jaki sposób zlecenie klienta powinno zostać wykonane w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów.

Przykładowo średni ważony czas realizacji zamówienia przez algorytm może mieć na celu zakup określonej kwoty waluty w ciągu kilku godzin. Jeśli jednak zamówienie nie zostanie zrealizowane w tym przedziale czasowym, maszyna będzie handlować agresywnie pod koniec danego okresu, aby zakupić wymaganą kwotę.

Nowy „algos” ma na celu usprawnienie procesu decyzyjnego poprzez określenie, w jaki sposób najlepiej wykonać daną transakcję na podstawie wyników z poprzednich transakcji. Algorytm został już wdrożone do handlu walutami G7 tj. euro, dolar czy funt szterling, gdzie ma dostęp do danych z tysięcy wcześniejszych transakcji.

Zobacz również: Algorytmy manipulują giełdami kryptowalut? Zarabiają do $20 tys. dziennie

Celem nowego algorytmu jest zminimalizowanie wpływu na rynek poprzez wydajne i terminowe wykonywanie zleceń. Stworzyliśmy sieć neuronową za pomocą techniki uczenia maszynowego, która określa sposób składania danego zamówienia tzn. po jakiej cenie i w jaki sposób – powiedział Chi Nzelu, szef eCommerce w JP Morgan.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. hahahaha 5 bilionów sam JPMorgan? Jak około 6 bilionów to obrót całego świata, nieźle sobie folgują. Hahah jak już tłumaczmy z angielskiego to dobrze by było zapoznać się z różnicą w liczebnikach w języku polskim i angielskim polski bilion to po angielsku trillion.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here