Naga MarketsAlfred Kelly (VISA): CBDC są przyszłością pieniądza, kryptowaluty zyskają dzięki pandemiiAlfred Kelly, dyrektor generalny Visa, przedstawił długoterminową strategię firmy w dziedzinie kryptowalut. Uważa, że te odegrają już znacznie większą rolę w światowej gospodarce po pandemii, niż miało to miejsce wcześniej.

  • Kelly jest zdania, że kryptowaluty zyskają w wyniku pandemii. Przedstawił teraz długoterminową strategię Visa dot. cyfrowych walut.
  • Jest zdania, że CBDC są przyszłością pieniądza, zwłaszcza w krajach, gdzie nie ma systemu bankowego.

Visa otwiera się na kryptowaluty

Przemawiając na szczycie CNBC Evolve, Kelly mówił, że podczas pandemii dochodzi do wzmocnienia procesu cyfryzacji. W tym okresie kryptowaluty staną się czymś ważniejszym, niż były dotychczas, a Visa, jak dodał, chce pomóc w tym procesie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Kryptowaluty to [najbardziej] rozwijająca się część [rynku] płatności na świecie. Jest teraz jednak na bardzo początkowym etapie – powiedział.

Skonkretyzował też, że niekoniecznie chodzi o BTC. Jak wyjaśnił przyszłością mogą być cyfrowe waluty mające oparcie w fiatach, czyli stablecoiny.

Kelly ujawnił też, że ​​Visa współpracuje już z 25 firmami z rynku kryptowalut.

– Ułatwiamy wprowadzenie danych uwierzytelniających do systemu, w którym można konwertować swoje kryptowaluty na waluty fiducjarne i umieścić środki w portfelu, z którego można korzystać wszędzie tam, gdzie akceptowana jest Visa. Jest to sposób na uczynienie tych funduszy wartościowymi i użytecznymi w naszej sieci – wyjaśnił.

CBDC

Kelly postrzega również waluty cyfrowe banków centralnych (CBDC) jako przyszłość pieniądza.

– Inną rzeczą, która ma miejsce, jest to, że banki centralne na całym świecie przyglądają się cyfrowym walutom banków centralnych. To jest na wczesnym etapie, prawdopodobnie najbardziej zaawansowani są Chińczycy. Oczekujemy, że będziemy kontynuować współpracę z bankami centralnymi na całym świecie w kwestii tego, jak możemy pomóc tym bankom centralnym w opracowywaniu cyfrowej waluty – powiedział.

Chociaż nie nastąpi to w najbliższym czasie, Kelly twierdzi, że waluty cyfrowe ostatecznie staną się główną częścią platformy Visa, zwłaszcza na rynkach wschodzących, takich jak Nigeria, gdzie są miliony ludzi, którzy nie mają kont w bankach.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here