Naga MarketsAlex Jones: Soros zaproponował mi $5 mln za pompowanie BitcoinaDwa dni temu Alex Jones, amerykański dziennikarz śledczy udzielił obszernego wywiadu w internetowym show Joe Rogana. Jones stwierdził, iż amerykański inwestor giełdowy George Soros skontaktował się z nim za pomocą pośredników i jedną z propozycji miała być próba dokonania tzw. „pumpa” na notowaniach Bitcoina.


5 milinów dolarów za manipulację kursem Bitcoina

W odcinku 1255 Joe Rogan Experience, Alex Jones powiedział gospodarzowi:

Powiedziano mi to osiem lat temu – przyszło do mnie dwóch ludzi, dwóch bardzo dobrze znanych i bogatych ludzi. Oznajmili: George Soros cię lubi. On chce z tobą pracować, ale jako założyciel Infowars musisz przestać go atakować… a przy okazji chcemy, żebyś spompował Bitcoina.

Alex Jones stwierdza, iż przedstawiciele George’a Sorosa zaoferowali mu równowartość 5 milionów dolarów, jednak nie w dolarach czy innej walucie fiducjarnej, a w Bitcoinach.

Otrzymałem ofertę 5 milionów dolarów w Bitcoinach – myślę, że w momencie szczytowym notowań wartość ta wyniosła około 38 mln USD, a ja mimo to odmówiłem – dodał.

Jones dalej wierzy w kryptowaluty

Pomimo, iż dziennikarz śledczy zauważa ogromną ilość przekrętów na rynku wirtualnych walut to nie traci nadziei, że zmienią one przyszły świat.

Wierzę w kryptowaluty. Wierzę, że to przyszłość. Mamy prywatną Rezerwę Federalną, która zarządza na własny sposób walutą fiducjarną – nie osądzam nikogo, mówię tylko: bądźcie ostrożni. – stwierdził Jones.

To nie pierwszy raz, kiedy Jones wypowiedział się na temat Bitcoina i ogólnie kryptowalut. Wcześniej zrobił to na łamach swojego programu.

Alex Jones zauważa, iż to nie pierwsza oferta jaką otrzymał w związku z rynkiem kryptowalut. W częstych dyskusjach z Peterem Schiffem powiedział, że wielokrotnie oferowano mu pieniądze za reklamowanie kryptowalut m.in. milion dolarów miesięcznie, jednak odmówił nie chcąc brać udziału w schemacie Ponziego oraz narażając swoją wielomilionową widownię na oszustwo.

Zobacz również: Skradziono ponad 2 mln EOS w wyniku błędnej aktualizacji

Nie mówię, że samo działanie kryptowalut jest złe, jednak zostały one wykorzystane do manipulacji ludźmi. Bitcoin został okrzyknięty walutą globalną i anty-establishementową, aby skłonić ludzi do kupowania. To umożliwiło stworzenie schematu „pump and dump” – podsumował.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

5 KOMENTARZE

  1. SOROS to największa gnida jak stąpa po globusie … ten człowiek nic pożytecznego w życiu nie zrobił ,a cały jego majątek opiera się na lichwie,kombinacji,manipulacjach …

  2. Nazwanie Jonesa “dziennikarzem śledczym” to duże nadużycie definicji tego stanowiska.
    Oszołom szerzący kłamstwa i domysły bez dowodów bardziej pasuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here