Naga MarketsStosunkowo młoda krypto-moneta, oparta na sieci Ethereum, która ma integrować się z wieloma ICO, nie ma łatwego startu, znaleziono katastrofalną wyrwę w smart kontrakcie. Według deweloperów odpowiedzialnych za projekt, skradziono w ten sposób ok 7,7 mln dolarów z 40 portfeli.


Okazało się, że hakerzy uzyskali nieuprawiony dostęp do prywatnego klucza właściciela smart kontraktu. To pozwoliło im na manipulowane tym w jaki sposób KinkCoin integrował się z giełdą Bancor, a zrobili to w taki sposób, że nie wpłynęli na podaż w sieci, tylko umieścili 70 mln tokenów poza kontrolą.

Źródło: medium.com

“Dzięki szybkiej reakcji naszej społeczności i skoordynowanej pracy zespołowej mogliśmy odzyskać kontrolę nad tokenami i zapobiec dalszym możliwym stratom” – napisał zespół w oświadczeniu.

Atak nie trwał długo, wkrótce udało się deweloperom przywrócić kontrolę nad inteligentnym kontraktem, jednak 10% wszystkich tokenów KICK zostało utraconych. To już drugi taki atak, wcześniej z Bancor skradziono 23 mln dolarów w tokenach. Zespół zobowiązał się zwrócić pieniądze osobom poszkodowanym, które wyślą email na: report@kickico.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here