Naga MarketsAlembik Polska: Janusz Palikot i crowdfunding projektu lokalnej wódkiW 2019 roku trudniąca się produkcją piwa spółka Teńczyńska Okovita założona przez Janusza Palikota w przeciągu zaledwie 36 dni zebrała kwotę 4,18 mln zł w ramach crowdfundingu udziałowego. Tym razem były poseł szuka finansowania kolejnego projektu, Alembik Polska, którego celem jest wyprodukowanie lokalnej wódki w poszczególnych miastach w kraju nad Wisłą. Do tej pory w ramach finansowania społecznego udało zebrać się ponad 2 miliony złotych, a crowdfunding odbywa się poprzez platformę Crowdway. Więcej o najnowszym projekcie oraz kulisach przeprowadzenia skutecznego crowdfundingu w drugim odcinku programu CrowdTalks na antenie Comparic24.tv.

  • Alembik Polska to mająca wkrótce powstać nowoczesna sieć Alkotek, czyli 10 lokalnych destylarni, gdzie produkowana będzie wódka kraftowa Janusza Palikota
  • Celem zbiórki jest pozyskanie 4,185 mln zł. W momencie publikacji artykułu projekt wsparło 765 inwestorów, a do zakończenia finansowania pozostało 46 dni
  • W ofercie alkotek znaleźć mają się wódki kraftowe, piwa kraftowe, alkohole importowane oraz jedzenie dobrane do różnego rodzaju alkoholi

Te artykuły również Cię zainteresują
Crowdfunding udziałowy na przykładzie projektów Janusza Palikota

Ci którzy decydują się na inwestycję w crowdfundingu, angażują się w to co inwestują. Mówią o tym w mediach społecznościowych, co tworzy ogromne zaplecze marketingowo-sprzedażowe. Osoby, które zainwestowały w akcje, mają chęć mówienia o tym w mediach społecznościowych. Po drugie, stają się konsumentami, wierząc, że tego typu produkty są potrzebne – komentował Janusz Palikot.

W ramach najnowszego projektu, Alembik Polska, który ma otwierać sieć lokalnych alkotek, spółka planuje początek działalności i uruchomienie pierwszych lokali jeszcze pod koniec bieżącego roku.

Spółka planuje wypłatę dywidendy inwestorom od roku 2022 w przedziale 50-100%. Decyzja o wypłacie dywidendy oraz jej wysokość będzie zależeć w szczególności od stopnia realizacji planów budżetowych i inwestycyjnych Spółki. Wymaga ona uprzedniej uchwały Walnego Zgromadzenia w tym zakresie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMercator Medical: ponad 200 mln zł zysku w II kwartale 2020 r.
Następny artykułGrow Uperion rozpoczyna emisję akcji i planuje pozyskać 1 mln zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here