Naga MarketsTsiprasa śmiało można nazwać głównym bohaterem greckiej tragedii. Na początku roku wygrał wybory pod hasłami anty europejskiej hegemonii, żeby pół roku później zgodzić się grzecznie na ich wszystkie żądania. Dymisja Tsiprasa najprawdopodobniej będzie oznaczała przedterminowe wybory, a przyczyną całej tej sytuacji jest rozłam w partii Syriza, której jest liderem.

Premier chce, aby do poniedziałku został zaprzysiężony nowy rząd tymczasowy, a wszystkie procedury odbyły się w możliwie najszybszych terminach. Zmiana nastawienia do negocjacji miała miejsce po tym, jak na ponad 2 tygodnie rząd musiał zamknąć krajowe banki. Jedynym innym wyjściem dla Grecji byłby powrót do drahmy, ale wydrukowanie pieniądza i rozprowadzenie go trochę czasu zajmuje, a Tsipras robił jedynie medialne gesty jak referendum nie przygotowując się zupełnie do innego scenariusza.

Grecy w referendum opowiedzieli się za niepodpisywaniem umowy z Unią po czym ciesząc się z wygranego referendum Tsipras właśnie taką umowę podpisał. Nie jest jednak powiedziane, że po wyborach Tsipras nadal nie będzie premierem ponieważ na liście zaufania Greków do polityków zajmuje pierwsze miejsce dzięki temu, że za wszystkie problemy Grecji obwinił Unię Europejską.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Zniszczyli człowieka, który dla Grecji chciał dobrze. Niestety, w takim świecie zyjemy. Szkoda go, bo przez ostatni rok całe serce w to wszystko włożył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here