Naga MarketsbitcoinPodczas Invest Cuffs 2019, Mike Satoshi, prowadzący kanał kryptowalutowy na YouTube rozmawiał z Aleksandrą Kopeć, prawniczką specjalizującą się w legislacji rynku cyfrowych aktywów, o aspektach prawnych oraz możliwościach regulacji Bitcoina i jego pochodnych w Polsce.


Na polskim rynku nadal obowiązuje “samowolka” kryptowalutowa?

Jak tłumaczy rozmówczyni Comparic24.TV, aspekt kryptowalutowy w dziedzinie prawa nie ma jeszcze wprowadzonych konkretnych regulacji. Jedynym aktem prawnym regulującym w pewnym stopniu pojęcie wirtualnej waluty jest ustawa o przeciwdziałaniu prania pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Ustawa ta mówi, że podmiot zajmujący się obrotem kryptowalutowym jest uznany za tak zwaną instytucję obowiązaną, która musi spełniać określone wymogi prawne związane na przykład z raportowaniem transakcji lub też wprowadzaniem procedur anonimowego zgłaszania podejrzanych transakcji. Jest to jednak tylko wycinek całej regulacji prawnej, która mogłaby mieć rzeczywiście zastosowanie w kwestii kryptowalut.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here