Naga MarketsPo trwającym ponad rok rynku niedźwiedzia, kryptowaluty znów wracają na ścieżkę wzrostów. Sam tylko Bitcoin w wyniku trwających od 15 grudnia 2018 roku wzrostów podrożał bowiem o niemal 169%. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że rynkiem tym znów interesuje się coraz więcej osób. Czy jest to jednak bezpieczne? O bezpieczeństwie, upadkach giełd i aspektach prawnych w najnowszym odcinku dot. Kryptowalut w Comparic24.tv rozmawiał Mike Satoshi i Aleksandra Kopeć.


Upadek giełdy Cryptopia problemem dla inwestorów

Tematem przewodnim dzisiejszego odcinka był upadek giełdy Cryptopia a właściwie likwidacja i konsekwencje, które za sobą to niesie.

– Sytuacja Cryptopii z punktu widzenia inwestorów jest bardzo trudna no bo Cryptopia była giełdą działającą na terytorium Nowej Zelandii, w związku z czym tutaj wchodzimy w bardzo egzotyczną jurysdykcję i dochodzenie roszczeń w takiej sytuacji jest bardzo utrudnione, ponieważ niejednokrotnie wiąże się to z koniecznością obecności w tej jurysdykcji, współpracy z tamtejszymi organami ścigania i organami wymiaru sprawiedliwości, no a za tym idą wysokie koszty no i wymagania dość dużego zaangażowania czasowego – komentuje Aleksandra Kopeć.

Cryptopia nie jest jednak jedyną giełdą, która została zhackowana. Można by nawet rzec, że w ostatnim czasie jest to dość popularne.

– Generalnie cały rynek finansowy jest najbardziej podatnym sektorem na ataki hakerskie ponieważ podmioty z rynku finansowego przechowują ogromne ilości danych wrażliwych, co jest takim łakomym kąskiem dla hakerów. A tutaj dodatkowo trzeba jeszcze wskazać, że giełdy kryptowalutowe w dużej mierze działają poza nadzorem organów państwowych, w związku z czym nie zawsze da się skontrolować czy spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa – dodaje rozmówczyni.

Oglądaj całą rozmowę Mike Satoshiego z Aleksandrą Kopeć na Comparic24.tc:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena ropy poniżej 60$ za baryłkę. Co z ceną srebra i złota?
Następny artykułPre-Market: Piątkowe rynki, czyli zawężony range DAX, Nasdaq i EUR/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here