Naga MarketsSocial TradingTo już niemal dwa miesiące od kiedy na łamach portalu Comparic.pl testujemy, czy social trading jest taki wspaniały jak się go przedstawia. W tym celu założyłem specjalny rachunek u brokera Naga Markets, który zasilony został kwotą 10 tys. euro i regularnie wyszukuję nowych traderów, których transakcję kopiuję. Biorąc pod uwagę, że od czasu dołączenia do mojego teamu CHEMA ROMERO minęły już niemal cztery tygodnie, uznałem, iż czas najwyższy aby poszukać kolejnego tradera i zdywersyfikować portfel.


Poznajcie Aleksandra

MyFxBookAleksander to trader, który handluje na koncie realnym. Z informacji, które na jego temat posiadam wynika, iż zasilił ona swój rachunek kwotą co najmniej 20 tys. USD i od lipca 2018 roku zarobił nieco ponad 6 tys. USD. W tym czasie zawarł 337 transakcji, z których aż 303 okazały się zyskowne a 33 stratne. Oznacza to, że jego skuteczność plasuje się na poziomie 90,21% a więc znacząco powyżej średniej kopiowanych przeze mnie dotychczas pozycji (78%).

Social Trading - Aleksander

Social Trading - AleksanderOsoby, które śledzą ten cykl od samego początku wiedza jednak, że zdecydowanie ważniejsze są dla mnie informacje dotyczące średniego i największego zysku oraz średniej i największej straty. Już na pierwszy rzut oka widać, że podobnie jak w przypadku pozostałych traderów zyski osiągane przez Aleksandra są większe niż straty, co w połączeniu z zadowalającą skutecznością powinno przełożyć się na wzrost wartości mojego portfela.

Okazuje się zatem, że doskonale zarządza on swoim ryzykiem, co tłumaczyć może również znajdujący się w jego opisie cytat przedstawiający dwie rady Warrena Buffetta:

Zasada nr 1: Nigdy nie trać pieniędzy
Zasada nr 2: Nigdy nie zapominaj o zasadzie nr 1

Popularny inwestor

Aleksander to także niezwykle popularny inwestor, którego transakcje kopiuje obecnie ponad 70 osób. Niezwykle optymistyczne jest natomiast to, że wynik osiągnięty z kopiowanych transakcji wskazuje na zysk. Oznacza to, że nie tylko on, lecz również osoby, które kopiują jego zagrania również zarabiają.

Śledź mnie na MyFxBook

Jak wspominałem już ostatnio, projekt ten ma być w 100% jawny, dlatego też moje konto zostało podpięte do MyFxBook, gdzie każdy z Was, na bieżąco może śledzić jak zarabiam i tracę.

MyFxBook

Jeżeli Ty również chciałbyś poznać uroki Social Tradingu, polecam abyś samemu przetestował platformę Naga Trader. Jeżeli znajdziesz interesujących traderów, których Twoim zdaniem warto obserwować, napisz proszę ich nicki w komentarzu pod tym artykułem.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG posiadającej własny, potężny EKOSYSTEM z szeroka gamą produktów finansowych. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPre-Market: Rynki przed wejściem Wall Street 11-10-2018
Następny artykułSłabsze dane z Kanady zignorowane przez rynek
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here