Naga MarketsAlcoa (AA.US na platformie xStation5) to jeden z największych światowych producentów aluminium. Ostatnie miesiące były udane dla akcjonariuszy spółki, co w dużej mierze wiąże się z odbiciem cen metalu na globalnych rynkach. Zdaniem części domów maklerskich to nie koniec hossy. Jednakże co o wykresie spółki mówi analiza techniczna?


Notowania koncernu Alcoa od mniej więcej połowy roku poruszają się w wyraźnym trendzie wzrostowym. Po zniesieniu kanału spadkowego doszło do przecięcia się wznoszących średnich kroczących, co mogło stanowić dobry sygnał do kupna. Po wybiciu lokalnych szczytów wypadających powyżej poziomu 45 USD możliwe, że kolejnym celem dla kupujących będzie ruch w stronę 51,30 USD — w tym miejscu wypadają maksima z 2014 oraz 2015 roku. Z drugiej strony odbicie się od lokalnego oporu może pchnąć notowania spółki w kierunku linii trendu, a dalej nawet w okolicę poziomu 40 USD, gdzie zlokalizowana jest obecnie 50-okresowa średnia krocząca.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Deutsche Bank podwyższył rekomendację dla spółki Alcoa z „trzymaj” do „kupuj”. Ponadto wzrosła docelowa wycena akcji spółki — z 44 do 60 USD, co daje 15 USD potencjału do wzrostu w stosunku do ich bieżącej ceny rynkowej. Bank zrewidował w górę prognozy dla cen aluminium w 2018 roku — o 12% do poziomu 2.072 USD za tonę. DB opiera swoją projekcję na oczekiwaniach na ograniczenie produkcji w Chinach. Powinno to się przełożyć na zmniejszenie nadpodaży na tym rynku, a tym samym na mniejszy eksport do pozostałych krajów.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here