Naga MarketsSesja rozpoczynająca skrócony tydzień na Wall Street nie przyniosła pozytywnych wydarzeń dla liczących na wzrosty. Solidne spadki wszystkich indeksów z jakimi mieliśmy wczoraj do czynienia to z jednej strony może być ciekawa okazja do kupna akcji, ale z drugiej to też łamanie ważnych technicznie wsparć.

W takich warunkach zapraszam do analizy rynku, w której przedstawię trzy amerykańskie spółki znajdujące się na ważnych poziomach cenowych. Każdą z nich można handlować za pośrednictwem kontraktów CFD u brokera ACFX.

Pierwszym potencjalnie ciekawym walorem, który warto obserwować jest ALCOA.

ALCOA - wykres H4
ALCOA – wykres H4

Spółka 1 maja wybiła się górą z układu bocznego oraz wyznaczyła lokalny szczyt. Od tego czasu rozpoczęła się realizacja zysków lub nawet gra na spadki. Aktualnie cena dotarła do kluczowego w średnim terminie wsparcia, czyli minimów z 27 marca. Równocześnie jest to minimum większej korekty zapoczątkowanej w listopadzie ubiegłego roku. W związku z dużą istotnością tego poziomu można pokusić się o dwa różne zagrania. Dopóki wsparcie nie zostanie przebite można myśleć o pozycji długiej. Natomiast w przypadku jego utraty należałoby sprzedawać akcje spółki.

Drugim ciekawym zagraniem może być PROCTER&GAMBEL.

PROCTER&GAMBEL - wykres H1
PROCTER&GAMBEL – wykres H1

Cena spadła w tym przypadku do bardzo istotnego średnioterminowo wsparcia, którym jest minimum z 30 kwietnia. Co istotne – pod koniec wczorajszej sesji kupującym udało się doprowadzić do lekkiego odbicia ceny. Jeśli doszłoby jednak do wybicia w dół to powinna pojawić się zwiększona podaż na akcjach P&G.

Ostatnim przygotowanym przeze mnie na dziś wykresem jest HEWLETT-PACKARD w interwale dziennym.

HEWLETT-PACKARD - wykres D1
HEWLETT-PACKARD – wykres D1

Kupujący bardzo długo zmagali się z istotnym oporem. W ubiegły piątek doszło do jego przełamania i silnego ruchu w górę, po którym pozostał na wykresie jedynie górny cień. Wczoraj sprzedający dorzucili do tego sporą przecenę. Całość na wykresie dziennym wygląda bardzo podażowo i można pomyśleć nad krótką sprzedażą akcji spółki.


Potencjalne zagrania na dziś to cykl powstający przy wsparciu brokera ACFX. Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here