Naga MarketsWtorek na Wall Street przyniósł silne spadki. Spółki, które w ostatnich dniach mocno rosły zaczęły rysować korekty. Natomiast walory, które w ostatnim czasie zachowywały się słabiej od rynku pogłębiły wczoraj swoje minima. Otwartym pozostaje pytanie czy byki zdołają się wybronić przed dalszymi spadkami czy trzeba będzie okazji do zakupów szukać na niższych poziomach.

W takich warunkach rynkowych proponuję przyjrzeć się trzem spółkom notowanym na amerykańskich parkietach, którymi można handlować za pośrednictwem kontraktów CFD u brokera ACFX.

Jako pierwszą spółkę, której warto się przyjrzeć proponuję ALCOĘ.

ALCOA - wykres H1
ALCOA – wykres H1

1 maja doszło w tym przypadku do silnego ruchu w górę. Przy okazji został przełamany silny opór. Po jednym dniu wyczerpał się potencjał ruchu wzrostowego, a byki systematycznie oddają teren. Aktualnie cena wraca do wspomnianego oporu, który w obecnej sytuacji powinien zadziałać jak wsparcie. Dobrym pomysłem powinno być ustawienie kupna na poziomach wspomnianego wsparcia.

Drugim potencjalnym zagraniem na dziś może być GENERAL ELECTRIC.

GENERAL ELECTRIC - wykres H1
GENERAL ELECTRIC – wykres H1

Po pozytywnych informacjach ze spółki cena bardzo mocno rosła, tworząc przy okazji lukę cenową. Następnie rozpoczęła się częściowa realizacja zysków. Próba obrony kursu przed dalszymi spadkami nie przybrała odpowiedniej dynamiki, a cena nawet nie zbliżyła się do maksimów z 10 kwietnia. W tej sytuacji sprzedający mogą mieć ochotę przejąć kontrolę nad walorem. Pierwszym sygnałem zwiastującym możliwe kłopoty może być przebicie minimum z 28 kwietnia. Tam też można zastanowić się nad zajęciem pozycji.

Ostatnim przygotowanym na dziś wykresem jest FACEBOOK.

FACEBOOK - wykres H4
FACEBOOK – wykres H4

Na wykresie w interwale H4 widzimy sporych rozmiarów falę spadkową zapoczątkowaną 23 kwietnia. Fala dotarła aktualnie do poziomu minimów z połowy marca. Obecne poziomy mogą zachęcać do zmiany sentymentu, który towarzyszy spółce w ostatnim czasie.


Potencjalne zagrania na dziś to cykl powstający przy wsparciu brokera ACFX. Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here