Naga MarketsPoniedziałkowa, nienajlepsza sesja w Stanach zjednoczonych przyniosła osłabienie na wielu spółkach należących do wszystkich głównych amerykańskich indeksów. Przed startem wtorkowych notowań chciałbym zaproponować dokładniejsze przyjrzenie się trzem, moim zdaniem ciekawie zachowującym się w ostatnim czasie walorom.
Pierwszym przygotowanym przeze mnie tematem jest ALCOA, czyli jeden z największych na świecie producentów aluminium.

ALCOA - wykres H1
ALCOA – wykres H1

Wykres w interwale godzinowym pokazuje nam słabość w zachowaniu się kursu w ostatnich tygodniach. Rolę najbliższego oporu stanowi linia spadkowego trendu zaznaczona na wykresie na czerwono. Natomiast naturalnym wsparciem są minima ostatniego ruchu wyznaczone w czwartek. Ponieważ przestrzeń między wspomnianymi poziomami mocno się zawęża, można spodziewać się dynamiczniejszego ruchu w którąś ze stron.
Drugą, również słabo zachowującą się spółką w ostatnim czasie jest DUPONT. Jest to firma z branży chemicznej.

DUPONT - wykres H1
DUPONT – wykres H1

Po dość dynamicznych spadkach, które trwały od 13 do 18 marca cena akcji nie może wyraźniej odbić się od minimów. Takie zachowanie świadczy o słabości rynku, a wyraźne pokonanie strefy wsparcia, którą stanowią niedawne minima będzie czytelnym zaproszeniem do kontynuacji spadków.
Kolejnym przygotowanym przeze mnie tematem na dziś jest przedstawiciel sektora finansowego.

JP MORGAN - wykres H1
JP MORGAN – wykres H1

W ostatnich dniach kurs porusza się w lekko wzrostowym kanale. Po wczorajszej sesji znalazł się przy jego dolnym ograniczeniu. W zależności od dalszego zachowania się ceny można przyjąć w tym przypadku różne strategie.

Tematem do którego chciałbym wrócić, a który poruszałem przed piątkową sesją jest YAHOO! Kurs wczoraj spadał, co może doprowadzić do ciekawej okazji transakcyjnej w najbliższym czasie. Także dziś proponuję zwracać uwagę na zachowanie się cen akcji tego amerykańskiego portalu internetowego.


Potencjalne tematy na dziś to cykl powstający przy wsparciu brokera ACFX. Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here