Naga MarketsŚroda na Wall Street przyniosła pierwszą próbę ataku popytu na kluczowe w średnim terminie poziomy oporów. Wygenerowało to solidne wzrosty na niektórych papierach notowanych na giełdach w Stanach Zjednoczonych. To które spółki wyróżniły się bardzo wyraźnie podczas poprzedniej sesji opisuję szczegółowo w porannym komentarzu po sesji za oceanem.

Myślę, że byki w dniu dzisiejszym będą chciały potwierdzić obowiązujący trend i już w sposób bardziej zdecydowany pokonają opory, o których wspominałem. W związku z tym proponuję dokładniej przyjrzeć się trzem walorom, którymi można handlować za pośrednictwem brokera ACFX.

Jako pierwszą z spółek w stosunku na której dominuje w ostatnim czasie pozytywny sentyment wymienię ALCOĘ.

ALCOA - wykres H1
ALCOA – wykres H1

Walor mocno tracił po przedstawieniu raportu za pierwszy kwartał 2015 roku, ale obecnie do głosu ponownie doszli kupujący i cena znalazła się tuż pod luką cenową z 9 kwietnia. Ostatecznym zamazaniem negatywnego obrazu powstałego po publikacji wyników byłoby pokonanie wspomnianego oporu, czyli zamknięcie luki.

Spółką, która radzi sobie całkowicie odmiennie jest COCA-COLA.

COCA-COLA - wykres H1
COCA-COLA – wykres H1

Ostatnie dwa dni upłynęły tutaj pod znakiem konsolidacji w rejonie minimów ostatniego ruchu. Działo się to pomimo sprzyjającego otoczenia i dość dobrego ogólnego sentymentu na rynku. Jeśli doszłoby do wybicia minimów powinno to aktywować podaż i doprowadzić w rejon kolejnego wsparcia.

Ostatnim przygotowanym na dziś walorem jest IBM.

IBM - wykres D1
IBM – wykres D1

Podczas wczorajszej sesji cena waloru dotarła do kluczowego w długim terminie oporu. Strefa 165-165,50 już pięciokrotnie zatrzymywała wzrosty. Jeśli doszłoby do przełamania wspomnianego oporu pierwszym celem kupujących powinno być dolne ograniczenie luki cenowej z 20 października 2014 roku. Docelowo jednak formacja kształtem przypominająca duże oRGR ma znacznie większy potencjał.


Potencjalne zagrania na dziś to cykl powstający przy wsparciu brokera ACFX. Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here