Naga MarketsAlchemia koncentruje się na działalności związanej z produkcją stalowych rur bez szwu oraz innych specjalistycznych produktów stalowych.

alchemia
źródło xStation 5

Spółka opublikowała przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji raport z wynikami za pierwszy kwartał. Zysk netto spółki spadł o niemal 10 mln zł do poziomu zaledwie 2,2 mln zł. Przychody grupy spadły o 6% do 273,6 mln zł, a EBITDA uległa zmniejszeniu o 47% do 13,2 mln zł. Spółka tłumaczyła tak mocny spadek zysku m.in. spowolnieniem koniunktury, a co za tym idzie spadek zapotrzebowania i cen na wyroby w sektorze stalowym. Inne powody to także nieuregulowana kwestia cen prądy oraz brak pracowników i wzrost płac. Spółka zapowiedziała podjęcie działań oszczędnościowych. Rynek nie specjalnie zareagował na wyniki. Patrząc na wykres tygodniowy, można odnieść wrażenie, że cena pnie się w górę w kierunku szczytów z wcześniejszych lat.

Orbex

Zobacz również: Polimex-Mostostal [PXM] – w szerokim trendzie spadkowym – analiza na zamówienie

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych.

azoty
źródło xStation 5

Podczas piątkowej sesji spółka podała informacje o zawarciu umowy poprzez spółkę celową PDH Polska z firmą Hyundai Engineering na realizację projektu “Polimery Police”. Przedmiotem umowy jest budowa nowego kompleksu petrochemicznego w Policach. W skład nowego zakładu mają wejść instalacje do odwodornienia propanu, wytwarzania polipropylenu oraz system konfekcjonowania, magazynowania, logistyki i spedycji polipropylenu. Docelowa planowana wydajność ma wynosić 400 tys. ton/8000 h propylenu o czystości 99,6% obj. Kontrakt opiewa na olbrzymią kwotę sięgającą 993 mln euro, a na całość projektu przeznaczono aż 1,5 mld euro. Data rozpoczęcia realizacji została wyznaczona na 1 sierpnia 2019 roku. Na wykresie tygodniowym mamy jednak niepokojącą sytuację, gdyż po dotarciu do wcześniejszego dołka, wzrost ceny załamał się i obecnie istnieje ryzyko powrotu do trendu spadkowego, tym bardziej, że wczoraj ceny spadały o niemal 5%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here