Naga MarketsAlbania uchwaliła właśnie nowe przepisy napisane przez Ministra Finansów i Gospodarki w celu uregulowania działalności kryptowalutowej. Parlament kraju przegłosował ustawę 21 maja na sesji plenarnej.

  • Albania reguluje rynek kryptowalut.
  • Ustawa zgodnie z założeniem ma wzmocnić rynek kryptowalut w kraju.

Albania i ustawa o blockchainie i kryptowalutach

Ustawa „O rynkach finansowych opartych na technologii rozproszonych ksiąg rachunkowych” pojawiła się po raz pierwszy przed Komitetem Gospodarczym w październiku 2019 r. Została dziś zatwierdzona 88 głosami za, 16 przeciw i 3 wstrzymującymi się.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ustawodawstwo, wprowadzone przez Ministra Finansów i Gospodarki Albanii, ma na celu uregulowanie warunków licencjonowania wszelkiej działalności kryptowalutowej w kraju. Poza rynkiem tokenów chodzi o całą infrastrukturę technologiczną.

Wzmocnienie rynku i nowej technologii

Projekt ustawy ma na celu uregulowanie warunków udzielania licencji, wykonywania działalności przez operatorów i giełdy papierów wartościowych oraz ich nadzorowanie, a także zapobieganie nadużyciom na rynku – twierdzi Anila Denaj, minister ds. finansów.

Chodzi też o zwalczanie prania pieniędzy za pomocą zasobów cyfrowych. Minister powiedziała, że projekt ustawy służy „jak najlepszemu wykorzystaniu korzyści oferowanych przez technologię”, ale także rozwiązaniu szeregu potencjalnych zagrożeń. Obejmują one tworzenie programów typu piramidy finansowe czy własnie pranie pieniędzy, finansowanie terroryzmu lub manipulacje na rynku.

W gronie pionierów

To sprawia, że ​​Albania jest trzecim krajem europejskim (po Malcie i Francji), który ustanawia takie ramy prawne dla rynku kryptowalut.

W 2017 r. albański bank centralny ostrzegł jednak obywateli, że waluty cyfrowe, takie jak bitcoin (BTC), nie podlegają bezpośredniemu nadzorowi krajowych organów sektora bankowego i że takie aktywa niosą ze sobą bardzo wysoki poziom ryzyka.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here