Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


S&P500 Emini na wykresie miesięcznym

m-4
Miesięcznie, S&P500 Emini wciąż pozostaje w dosyć wąskim przedziale zmiany ceny. Pomimo tego, że obecnie miesięczna świeca wygląda jak reversal bar, to jej wygląd może ulec znacznej zmianie. Do końca miesiąca pozostało jeszcze 6 dni handlowych.

Na wykresie miesięcznym dostrzegamy, że S&P500 Emini porusza się w trendzie bocznym już od roku. Możemy zauważyć niewielką formację podwójnego dna, jednak uważam, że jest to tylko trzecia noga w trójkącie, który rozpoczął się w październiku 2014. Drugą nogą była z kolei sierpniowa wyprzedaż.

Pozostało 6 dni handlowych w tym miesiącu, jednak bardziej niż powstała pod koniec miesiąca formacja świecowa liczy się moim zdaniem poziom zamknięcia tego miesiąca. Jedynym sygnałem mającym wartość predykcyjną będzie zamknięcie się lutowej świecy poniżej styczniowego dołka, który znajduje się 100 punktów niżej.

Nawet jeśli miesięczna świeca okaże się silnie byczym sygnałem odwrócenia, jej zamknięcie będzie wypadać gdzieś po środku obecnego na wykresie zakresu konsolidacji, co nie jest idealnym sygnałem kupna.

W przypadku zamknięcia się miesiąca poniżej dwuletniego zakresu zmiany, najbliższym poziomem docelowym dla niedźwiedzi będzie linia trendu wzrostowego, która aktualnie znajduje się w okolicy 1700 punktów. Większe szanse są na niedźwiedzie wybicie niż na byczy rajd w kierunku ostatnich szczytów. Najbliższym solidnym wsparciem jest poziom 1600.

S&P500 Emini na wykresie tygodniowym

w-5
Świeca z poprzedniego tygodnia choć wyraźnie bycza nie jest dobrym sygnałem kupna po poprzednim (równie słabym) sygnale odwrócenia. Korpus świecy jest niewielki i wciąż nie pokonał poprzednich lokalnych szczytów.

W ujęciu tygodniowym S&P500 Emini wygląda jakby miało przymierzać się do wybicia. Dostrzegam na wykresie niewielkie podwójne dno oraz zagnieżdżoną formację głowy z ramionami. Ta zagnieżdżona formacja jest jednocześnie prawym ramieniem nieco większej, również zaznaczonej na wykresie. Całość zwiększa ryzyko niedźwiedziego wybicia w dół, zwłaszcza biorąc pod uwagę styczniową wyprzedaż oraz fakt, że Emini wciąż znajduje się poniżej średniej ruchomej.

S&P500 Emini na wykresie dziennym

d-2
Na wykresie dziennym widzimy jak mocno trendowało Emini, jednak byki nie były w stanie pokonać poprzedniego szczytu.

Na wykresie dziennym zauważamy jak silnie zareagowało S&P500 Emini na dolne ograniczenie przedziału zmienności. Pod koniec tygodnia jednak zapał kupujących dość radykalnie się ochłodził, przez co Emini nie było w stanie pokonać poziomu ostatniego lokalnego szczytu. Być może jest to jedynie test tak wyznaczonego ograniczenia – jeśli tak, w nadchodzących dniach zobaczymy ponowne spadki. Najprawdopodobniej potrwają one zaledwie 1 – 3 dni, po czym kupujący ponownie przetestują niższy szczyt na 1940.00. Jeśli byki będą w stanie kontynuować ten rajd, istnieje szansa na przetestowanie szczytu z lipca 2015. W przeciwnym wypadku, najprawdopodobniej przebijemy dolne ograniczenie konsolidacji w której S&P500 Emini znajduje się od dwóch lat.

Kliknij, aby poznać szczegóły
Kliknij, aby poznać szczegóły


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. He He
    Jakie bajki kto mu dał prawo jazdy? na analizowanie czegokolwiek ha ha to tak mnie smieszy ze musiałem skomentowac.
    Ten wykres kupujcie w ciemno w ten piatek nie patrzcie na ta paplanine
    To jest rekomendacja Maxa Szulera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here