Naga MarketsW trakcie wczorajszej sesji amerykańskiej SP500 Emini otwarło się powyżej poniedziałkowego szczytu, a następnie utworzyło wąski zakres handlowy. Automatycznie zmniejszyło to szansę na budowę silnego trendu dziennego. Poniżej podsumowanie dnia w wykonaniu Ala Brooksa i prognozy przed dzisiejszym dzwonkiem w USA.


Dojście do poziomu szczytu z zeszłego miesiąca

O ile otwarcie sugerowało mniejsze szanse na silnie trendowy dzień, to w trakcie sesji doczekaliśmy się całkowicie innego rozwinięcia. Cena poszła wyraźnie w górę oddalając się od trzech średnich ruchomych widocznych na wykresie. Szczyt sesji pokrył się ze szczytem styczniowym. Kontakt z tak istotnym poziomem doprowadził jednak do osunięć na wykresie pięciominutowym. Sesja ostatecznie zamknęła się więc o kilka punktów niżej na wysokości średniej kroczącej.

ES6-600x342

Silny wzrostowy trend obserwowany wczoraj pozwala zakładać, ze w trakcie dzisiejszego otwarcia będziemy widzieli jego kontynuację. Jak twierdzi Al Brooks istnieje 70% szans na trwającą co najmniej dwie godziny konsolidację lub ruch korekcyjny w dół w przeciągu pierwszych dwóch godzin od otwarcia notowań.

Emini po raz kolejny będzie próbowało wybicia powyżej miesięcznego zakresu. W ostatnich tygodniach widzimy jednak, że zakresy handlowe są bardzo odporne na jakiekolwiek wybicia i szanse na pokonanie obecnego oporu są dosyć niskie. Co więcej ewentualne przebicie musi być jednoznaczne i silne – w innym razie inwestorzy będą szukali po nim okazji do łapania ruchów korekcyjnych, a nie pozycjonowali się coraz wyżej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here