Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


S&P500 na wykresie miesięcznym

m-4Piątek był ostatnim dniem sesyjnym kwietnia, co powodowało, że był to ostatni dzień możliwości wpłynięcia sił popytu lub podaży na kształt świecy miesięcznej. Ta ostatnia pozostawiła długi ogon na miesięcznej świecy S&P500 Emini pozostawiając jednak byczy korpus. W związku z tym, to od kształtu majowego słupka będzie zależeć czy pojawi się sygnał sprzedaży czy też nie. Aby do tego doszło, w maju cena musi zejść poniżej kwietniowego minimum aby można było myśleć o krótkich pozycjach w nieco dłuższym terminie. Po trzech miesiącach wzrostów, możemy podejrzewać, że kolejna miesięczna świeca będzie mieć silniejszy korpus, jeśli faktycznie dojdzie do złamania oporu kupujących.

Brak wybicia ponad szczyty oznacza, że wciąż trwa dwuletnia konsolidacja na wykresie S&P500 Emini. W tym momencie szanse na pozytywne wybicie z trendu bocznego są raczej niewielkie, choć możliwe.

S&P500 Emini w ujęciu tygodniowym

w-5Byczy minikanał na tygodniowym wykresie S&P500 nadal trwa, co daje nam 11 tygodni wzrostów. Były one przecinane niedźwiedzimi świecami, ale nadal tworzone były nowe szczyty. Nadal jednak trzymam się statystyki, która wskazuje na jedynie dwa przypadki w ciągu ostatnich dziesięciu lat, podczas których takie kanały trwały dłużej. Żaden nie przekroczył czasu trwania 13 tygodni. Istnieją zatem wciąż spore szanse na to, że już w kolejnych dniach i tygodniach zobaczymy głębszą korektę na wykresie.

Jednak, choć 11 tygodni wzrostów coraz bardziej zbliża nas do korekty, jednocześnie świadczy o sporej sile byków. Dotychczasowe korekty trwały zaledwie tydzień, po czym były natychmiast odrabiane. Jednak obecnie jesteśmy w miejscu na wykresie, które dramatycznie zwiększa ilość sprzedających, a tym samym szanse na większe spadki. Zatem jesteśmy w sytuacji, w której wzrosty ograniczone są przez poprzednie szczyty i czas trwania niemal nieprzerwanych wzrostów. Jednocześnie jednak, spadki również powinny być ograniczone przez dotychczasową siłę byków. Kolejne tygodnie powinny przynieść więcej informacji na temat potencjalnych scenariuszy dla S&P500 Emini.

S&P500 na wykresie dziennym

d-5Środowa świeca na wykresie okazała się być słabym sygnałem sprzedaży, natomiast czwartkowa była entry barem. Jednakowoż to również był słaby sygnał, który poprzedzał piątkową świecę, która koniec końców również nie była dobrym momentem na wejście w krótkie pozycje. To wszystko wskazuje na to, że ostatnie spadki na wykresie są jedynie niedźwiedzią flagą, która może przerodzić się w konsolidację.

Otwórz w nowej karcie, aby poznać szczegóły
Otwórz w nowej karcie, aby poznać szczegółyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPro-wzrostowa flaga na DAX future.
Następny artykułUSD/JPY – tuż nad kluczowym wsparciem
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here