Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


S&P500 na wykresie miesięcznym

mJeśli na wykresie miesięcznym, kontrakty terminowe na S&P500 Emini spadną choćby o jeden tick poniżej kwietniowego dołka, rozpocznie się lawina sprzedaży. Jednak patrząc na byczy, biały korpus kwietniowej świecy i mając na uwadze jak mocne wzrosty miały miejsce w marcu możemy podejrzewać, że w okolicach 2026 (dołka z kwietnia) kryje się większa ilość byków niż niedźwiedzi. Niedźwiedzie wybicie w takim przypadku utworzy raczej coś na kształt pinbara niż swing w dół.

Inną sprawą jest historyczne maksimum jakie znajduje się bardzo blisko kwietniowego szczytu. To kolejny magnes dla rynku, który będzie przyciągał do siebie byki. Jednak jak to czasem w długich konsolidacjach bywa, wykres może wybić ograniczenia by po chwili zawrócić. Tak stało się w przypadku kwietnia, kiedy miesięczna świeca wybiła się z dotychczasowego range’u po czym zawróciła. Sytuacja ta odnosi się również do kupujących, którzy nie będą skłonni do kupna S&P500 dopóki nie spenetruje ono kwietniowego wsparcia.

S&P500 na wykresie tygodniowym

wMikro kanał o którym wspominałem w zeszłym tygodniu tworzony jest już przez 11 świec co zdarzyło się jedynie dwa razy w ciągu ostatnich dwóch lat. Oba przypadki były zakończone konsolidacją i prawdopodobnie tak będzie i teraz.

Tak długotrwałe wzrosty powodują zwiększone prawdopodobieństwo większej korekty. Trzy tygodnie temu pisałem, że istnieje 90% szans na to, że takowa pojawi się w ciągu dwóch tygodni. Kolejne niedźwiedzi świece pojawiły się na wykresie potwierdzając moje przypuszczenia. Jednak, gdy po takich wzrostach kanał jest przełamywany, zwykle dość szybko byki przejmują rynek doprowadzając do kolejnych wzrostów.

Obecnie, korekta doszła relatywnie daleko na wykresie co powoduje zwiększoną wiarę niedźwiedzi w dalsze spadki. Mimo to, byki nie poddają się, choć największe zainteresowanie pojawi się najpewniej tuż pod kwietniowym dołkiem. Prawdopodobnie więc, w kolejnych tygodniach będziemy świadkami zapasów pomiędzy popytem i podażą, która koniec końców przerodzi się w dłuższą konsolidację.

S&P500 na wykresie dziennym

dNa wykresie dziennym kontraktów terminowych S&P500 Emini dostrzegam byczą flagę, która pomimo nazwy częściej doprowadza do niewielkiej korekty, niż do kontynuacji tendencji wzrostowej.

Szanse na prawdziwą, głęboką korektę są raczej niewielkie, a całość ruchu przybierze formę konsolidacji w okolicach aktualnych poziomów.

Kliknij, aby poznać szczegóły
Kliknij, aby poznać szczegóły


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here