Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


S&P500 Emini na wykresie miesięcznym

m-2W ujęciu miesięcznym na wykresie S&P500 Emini w końcu dostrzegalna jest długa biała świeca, wybijająca ponad dwuletnią konsolidację w jakiej znajdował się indeks. Pomimo faktu, że do końca lipca pozostało jeszcze 2 tygodnie, ten sygnał jest nadzwyczaj byczy. Siły popytu będą próbowały zamknąć lipiec jak najwyżej się da, budując tym samym bazę pod sierpniowe otwarcie.

Wzrosty spotkają się oczywiście z reakcją niedźwiedzi, które będą próbowały wykorzystać coraz wyższe poziomy do sprzedaży Emini. Celem podaży będzie zniesienie całości ruchu wybijającego i najlepiej zamknięcie lipcowej świecy poniżej jej otwarcia.

W tym jednak momencie wykres jest nadzwyczaj byczy. Logicznym poziomem docelowym wzrostów będą okolice 2400, gdzie znajduje się mierzony poziom 300 punktów odpowiadający wysokości dwuletniej konsolidacji.

Nie można jednak odrzucać faktu, że trwający na Emini trend zaszedł już bardzo wysoko i może dojść do większej przeceny w ujęciu miesięcznym. Niedźwiedzie musiałyby zewrzeć szyki, żeby z lipcowej świecy utworzyć formację finalnej byczej flagi, która mogłaby sprowadzić Emini nawet w okolice 1800 punktów czyli okolic dna konsolidacji.

S&P500 Emini w ujęciu tygodniowym

w-2Na tygodniowym wykresie Emini utworzyło świecę kontynuacji, następującą po świecy z początku lipca, która utworzyła wówczas nowy historyczny szczyt. To również trzeci wzrostowy tydzień na rynku, co świadczy o dużej presji ze strony kupujących. Prawdopodobnie więc, na tak wczesnym etapie wzrostów, każda korekta będzie dość szybko skupowana.

S&P500 Emini na wykresie dziennym

d-4Na interwale dziennym utworzył się wzrostowy mikro kanał, który utworzył w zeszłym tygodniu kolejny historyczny szczyt na wykresie. Jakkolwiek może wyglądać sytuacja, poziomem docelowym dla Emini będą poziomy albo o 100 punktów wyższe albo o 5% niższe od obecnych. To powoduje, że coraz większa liczba instytucji będzie próbowała ograniczyć ryzyko. Bardziej jednak niż na opuszczenie rynku przez dużych graczy, nastawiałbym się na zmniejszenie przez nich swoich pozycji.

Kliknij, aby poznać szczegóły
Kliknij, aby poznać szczegóły


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here