Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


S&P500 na wykresie miesięcznym

m-3Na wykresie miesięcznym S&P500 Emini wciąż pozostaje w szerokiej, niemal dwuletniej konsolidacji. Cena coraz bardziej zbliża się ku jej górnemu ograniczeniu, a obecna świeca posiada mocny, byczy wydźwięk. To wszystko sprawia, że wybicie historycznych szczytów S&P500 staje się coraz bardziej prawdopodobne. Kontrakty terminowe są jedynie 19 punktów poniżej historycznych szczytów, indeks kasowy natomiast, aż 48 punktów. Może więc dojść do sytuacji w którym na rynku terminowym powstaną nowe szczyty, natomiast na giełdowym parkiecie zaobserwujemy zwrot.

cash-and-futuresDywergencje są jednak przereklamowane i nawet najlepsze z nich osiągają jedynie 40% skuteczność. Pomimo faktu, że Emini wciąż znajduje się w konsolidacji, obecne na wykresie momentum ma 50% szans na doprowadzenie do udanego wybicia ponad historyczne szczyty.

S&P500 na wykresie tygodniowym

w-4Na wykresie Emini dostrzegamy nieustanną walkę pomiędzy bykami i niedźwiedziami, a co tydzień inna strona rynku zyskuje przewagę. Ubiegły tydzień ponownie zakończył się na plus, co powoduje zwiększone prawdopodobieństwo korekty ostatnich wzrostów w nadchodzących dniach. Nie powinna być ona jednak wielka – bardziej może przypominać konsolidację niż nagły zwrot rynku niedźwiedzia. Równie prawdopodobne jest to, że byki nie odpuszczą i zechcą doprowadzić do testu ostatniego lokalnego szczytu.

Niedźwiedzie z kolei ciepło przyjęłyby większy ruch w dół. Przypominam, że wciąż jesteśmy niezwykle blisko górnego ograniczenia konsolidacji w jakiej S&P500 się znajduje od dwóch lat. W ostatnich tygodniach odnotowaliśmy również potężny ruch w górę, a rynek jest wykupiony. Szansę na korektę oceniam na około 40%, jeśli jednak ona już się pojawi na wykresie znacznie bardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie ten w którym przeradza się ona w kolejną falę spadkową w konsolidacji niż jedynie pozostaje niewielką korektą kilku ostatnich tygodni wzrostów.

S&P500 na wykresie dziennym

d-4Dzienny wykres S&P500 ma widoczną lukę wzrostową, powstałą w momencie wybicia się ceny z trzytygodniowego zakresu zmiany. Następujące po tym wybiciu dni nie przyniosły żadnych zaskakujących ruchów co nie powinno dziwić. Uspokojenie się ceny po takim wybiciu zdarza się w 50% przypadków.

Niedźwiedzie, co również nie powinno dziwić, dążą do zepchnięcia ceny niżej, co spowodowałoby utworzenie się formacji wyspy. Bykom nie przeszkodzi kilka dni przerwy, o ile w nadchodzących dniach pojawi się kontynuacja rozpoczętego luką ruchu.

Następne tygodnie z całą pewnością będą interesujące, ponieważ popyt w końcu może osiągnąć poziom historycznych szczytów. Dziać się to będzie jednak w warunkach mocnego wykupienia rynku co drastycznie zwiększa szanse, że następujące ruchy po wybiciu będą słabe i koniec końców doprowadzą do większej korekty.

Wybicie może się nie udać również z innego powodu – dywergencji pomiędzy wykresami rynku terminowego i kasowego. Rynek jest widocznie niezdecydowany w którą stronę zamierza pójść co jeszcze bardziej zmniejsza szanse na udane utworzenie nowych szczytów.

Kliknij, aby poznać szczegóły
Kliknij, aby poznać szczegóły


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here