Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


S&P500 na wykresie miesięcznym

mChoć sierpniowa świeca była jedynie świecą doji, to jednak miała niewielki byczy korpus. Była więc już siódmą z rzędu wzrostową świecą na wykresie, co w ostatnich 20 latach zdarzyło się jedynie kilka razy. Tak silny i rzadko spotykany rajd byków sprawia, że sytuacja na rynku staje się coraz bardziej nerwowa. Byki z pewnością będą próbowały utworzyć kolejne historyczne szczyty, choć szanse na to są raczej niewielkie. Istnieje prawdopodobieństwo rzędu 70%, że wrześniowa świeca zamknie się poniżej poziomu otwarcia to jest 2168,5. Niemniej jednak, do końca miesiąca pozostało jeszcze sporo czasu, w którym Emini może utworzyć nowe szczyty.

Sprawdź analizę z poprzedniego tygodnia>>

Al Brooks Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynek 29.08 – 2.09

Jeśli spojrzy się wstecz i zbada poprzednie takie trendy zauważy się, że w zdecydowanej większości przypadków kontrowane są ruchem spadkowym rzędu przynajmniej 100 punktów. Dodatkowo, statystycznie to właśnie wrzesień jest najsłabszym miesiącem dla byków na amerykańskich indeksach, przez co szanse na spadki rosną. Ostatecznym dowodem popierającym tę tezę jest również fakt, że o około 100 punktów oddalone jest również wsparcie. Byki muszą zredukować ryzyko, a najprostszą metodą na to jest zaksięgowanie zysków.

Emini w ujęciu tygodniowym

wNa wykresie Emini w interwale tygodniowym pojawiła się kolejna, szósta już świeca doji. To świadczy o raczej neutralnym podejściu rynku, niż gotowości do kolejnego wybicia. Jest to również dowód na to, że trend wzrostowy może dobiegać końca. Byki mają nadzieję na to, że kilka tygodni konsolidacji pozwoli na odpoczynek i rynek ponownie zacznie iść w górę. Niemniej jednak wybita niedawno ponad dwuletnia konsolidacja pozwala sądzić, że ten scenariusz ma niewielkie szanse powodzenia. Jeśli pojawi się popyt, prawdopodobnie szybko zostanie zgaszony przez sprzedających. Szanse przemawiają raczej na korzyść powrotu Emini poniżej poziomu 2100 niż na dalsze wzrosty.

S&P500 na wykresie dziennym

dNa interwale dziennym dostrzegamy jak silne wzrosty miały miejsce w lipcu. Od tamtej pory rynek utrzymuje się powyżej średniej ruchomej. Mimo to, nadal porusza się w dość ciasnych konsolidacjach tak jak to miało miejsce w lipcu oraz sierpniu. Poziomem stop dla pozostających w długich pozycjach na Emini jest lokalny dołek z 6 lipca, co oznacza ryzyko rzędu 100 punktów. To całkiem spora odległość, dlatego byki skłonne będą do zredukowania swojego zaangażowania na rynku, co powinno w krótkim czasie doprowadzić do spadku popytu na kontrakty.

Prawdopodobnie spora część inwestorów pozostających w longach kupiła Emini jedynie po to by podłączyć się do trendu. Handlujący w ten sposób będą pierwszymi, którzy zaczną pozbywać się swoich pozycji jeśli tylko rynek okaże cień słabości. W momencie gdy duże instytucje zaczną księgowanie zysków, łatwo może dojść do paniki wywołanej przez szybkie dołączanie się do niedźwiedzi mniejszych inwestorów. Efekt domina może doprowadzić do tego, że Emini nie tylko przetestuje wspomniany wyżej poziom, ale spadnie poniżej poziomu 2100.

Kliknij, aby poznać szczegóły
Kliknij, aby poznać szczegóły


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here