Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


S&P500 Emini na wykresie miesięcznym

mOstatni tydzień minionego tygodnia był jednocześnie pierwszym dniem nowego miesiąca. To oznacza, że na wykresie w pełni uformowała się nowa miesięczna świeca. Czerwiec okazał się miesiącem dużej zmienności – zarówno maksimum jak i minimum ostatniej świecy znajdowało się na wyższych poziomach niż w przypadku świecy poprzedniej (majowej). To oznacza, że w czerwcu zanotowaliśmy formację objęcia, choć w kształcie doji. To byczy sygnał, jednak nie należy zapominać o tym, że znajdujemy się na szczycie dwuletniej konsolidacji. Pomimo pięciu kolejnych miesięcy wzrostów, byki wciąż nie zdołały pokonać górnego jej ograniczenia.

Indeks kasowy jest w tym momencie 32 punkty niżej niż wynosi poziom historycznego maksimum. Wzrostowe momentum obecne na indeksie prawdopodobnie doprowadzi do tego, że również Emini czeka na swój rajd. Wykres kontraktów znajduje się jedynie 14 punktów poniżej swojego historycznego szczytu co podwyższa szanse na to, że w lipcu ujrzymy nowe szczyty. Jednak jak zwykle powtarzam – konsolidacja trwa dopóki nie ma potwierdzonego przebicia, więc w grze wciąż są spadki.

Emini na wykresie tygodniowym

wCiekawa sytuacja pojawiła się na tygodniowym wykresie S&P500 Emini. Niezwykle silna reakcja ze strony kupujących sprawiła, że pierwsze spadki po brytyjskim referendum zostały szybko odrobione. Jednak tak jak zostało to zaznaczone przy spojrzeniu miesięcznym – nadal znajdujemy się w górnej części dwuletniej konsolidacji. Kupno w tym miejscu nie należy zwykle do najlepszych pomysłów, więc przez to, że byki wywiozły wykres bardzo wysoko istnieje spora szansa na to, że w najbliższych dniach ruch ten będzie skorygowany.

S&P500 Emini na wykresie dziennym

dOstatni tydzień ma jedynie 3 spore świece podażowe, które odpowiedzialne są za cały ruch powrotny jaki obserwowaliśmy w ujęciu tygodniowym. Sporą rolę grały tu w mojej ocenie emocje, które być może ujawnią się również i w nadchodzących dniach. Końcówka czerwca statystycznie jest okresem wzmożonych wzrostów. Ostatnie dwa tygodnie nie do końca wpisały się w średnią, jednak winę za to ponosi przeprowadzone 23 czerwca referendum w Wielkiej Brytanii.

Piątkowa świeca z niepełnym szczytem pokazuje pierwsze oznaki słabości byków. Popyt być może uznał już, że dalsze wzrosty mogą odbyć się większym kosztem, lub są po prostu zbyt ryzykowne. Kolejne dni z pewnością wskażą nam dokładniej kierunek w jakim podąży Emini w lipcu, jednak jak na razie wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejny miesiąc ciągnącej się od dwóch lat konsolidacji.

Kliknij, aby poznać szczegóły
Kliknij, aby poznać szczegóły


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here