Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


S&P500 Emini na wykresie miesięcznym

S&P500 Emini na wykresie miesięcznym
S&P500 Emini na wykresie miesięcznym

Kontrakty Emini znajdują się w trendzie wzrostowym nieprzerwanie od sześciu miesięcy co jest na tyle niespotykane, że należy przyznać, że rynek jest obecnie mocno wykupiony. Szanse na korektę rosną, choć nie oznacza to, że sierpień zakończy się dużymi spadkami. Aby miesięczna świeca okazała się niedźwiedzią wystarczy, by Emini spadło poniżej poziomu 2168,00.

Czarna świeca na wykresie stworzy okazję do sygnału sprzedaży we wrześniu, choć po tak długotrwałych i spory wzrostach, korekta może okazać się symboliczna. Spadki nie muszą okazać się duże, choć z drugiej strony mogą trwać dość długo. Nie zdziwiłbym się, gdyby niedźwiedzie przejęły rynek na miesiąc lub dwa…

Tygodniowe spojrzenie na Emini

Tygodniowy wykres S&P500 Emini
Tygodniowy wykres S&P500 Emini

Jeszcze do niedawna Emini znajdowało się w stanie silnego wykupienia również na wykresie tygodniowym. Siedem byczych świec następujących po sobie doprowadziło w końcu do pojawienia się dwa tygodnie temu pierwszej fazy korekty. Sytuacja jednak była o tyle niejasna, że ciężko było wówczas postawić rzetelną prognozę przyszłych ruchów ceny. Wydaje się jednak, że na rynek znów powraca normalność…

Ostatnie dwa tygodnie wskazują na spore prawdopodobieństwo pojawienia się korekty na wykresie. Byki nadal będą próbowały utrzymać cenę powyżej poziomy 2100, gdzie kończy się niemal dwuletnia konsolidacja, jednak będzie to zadanie niezwykle trudne do wykonania. Wszystko z powodu sytuacji na interwale miesięcznym, która przemawia za nieco głębszymi spadkami.

Emini na wykresie dziennym

S&P500 Emini na wykresie dziennym
S&P500 Emini na wykresie dziennym

W zdecydowanej większości przypadków formacja podwójnego szczytu w konsolidacji nie ma większego znaczenia. Traderzy spodziewają się kontynuacji trendu bocznego, więc skalpują. Jednak gdy konsolidacja pojawia się w specyficznym miejscu, podwójny szczyt może doprowadzić do większej korekty – tak dzieje się w 40% przypadków.

Co dzieje się w pozostałych 60 procentach? Większość takich podwójnych szczytów wcale nimi nie jest i po etapie konsolidacji rynek dalej porusza się zgodnie z wcześniejszym trendem. Niedźwiedzie w takich przypadkach tracą lub w najlepszym razie zarabiają bardzo niewiele. Większość sprzedających w takich przypadkach robi to w nadziei na pokaźne zyski, które są efektem podłączenia się do nowego średnioterminowego trendu na samym jego początku. Wówczas, nawet mając statystykę przeciwko sobie (40 do 60) można wyjść na swoje.

Kliknij, aby poznać szczegóły
Kliknij, aby poznać szczegóły


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here