Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


S&P500 na wykresie miesięcznym

m-3Handel po Brexicie z pewnością nie będzie należeć do najłatwiejszych, przynajmniej dopóki wykresy nie dostarczą większej ilości informacji. Piątkowa sesja sprawiła, że miesięczna świeczka S&P500 przybrała obecnie kształt niedźwiedziej świecy odwrócenia. Pomimo tego, nadal w czerwcu pozostaje nam niemal cały tydzień na handel więc sytuacja może jeszcze ulec zmianie.

Niedźwiedzie dostrzegają w czerwcu przede wszystkim wspomnianą już świecową formację odwrócenia, ale również mini podwójny szczyt z świecą kwietniową. W maju mieliśmy pierwszy sygnał sprzedaży, gdy cena pokonała kwietniowe minimum. Jeśli sytuacja powtórzy się w czerwcu, będzie to kolejny sygnał, że niedźwiedzie przejmują sytuację na wykresie.

Sytuacja S&P500 na wykresie tygodniowym

w-5Od pierwszych tygodni kwietnia powtarzałem, że rynek wchodzi w etap silnego wykupienia. To jednocześnie powodowało zwiększone prawdopodobieństwo spadków w kolejnych tygodniach. Jak dotąd, nie uświadczyliśmy większej korekty, aż do minionego tygodnia.

Co teraz nastąpi? Konsolidacje opierają się zmianom, a trzeci tydzień czerwca z pewnością taką, dużą zmianą był. Najważniejsze jest to, że cena wciąż pozostaje powyżej majowego dołka. Aby prawdopodobieństwo spadków przeważyło, musi dojść do przełamania tak zbudowanego wsparcia. Jeśli jednak ten scenariusz się nie spełni, będzie to oznaczało powrót do trendu bocznego. Konkludując – albo ten tydzień okaże się wygraną niedźwiedzi, albo czeka nas powrót do przepychanek popytu i podaży.

S&P500 na wykresie dziennym

d-4Piątek był niezwykłym dniem, który spowodował, że obecnie to właśnie interwał dzienny jest najważniejszym interwałem. 24,25 punktowa luka w dół, to największa luka w historii S&P500. A zwykle im większa jest luka, tym głębsza późniejsza wyprzedaż.

Po nieudanej próbie domknięcia gigantycznej luki, wykres powrócił poniżej dna z 16 czerwca i zabrakło na prawdę niewiele, aby również majowe minimum zostało przebite. Niedźwiedzie z pewnością przypuszczą atak na wsparcie na poziomie 2013.00 i jeśli zakończy sie on sukcesem, dalsze spadki wydają się być nieuniknione.

Nadal istnieje jednak szansa, że poniedziałek również otworzy się luką, pokonując takim sposobem majowe dno. Wówczas presja sprzedających będzie zbyt silna, aby byki zdołały jej się przeciwstawić i Emini najprawdopodobniej czeka kolejny dzień silnej przeceny.

Kliknij, aby poznać szczegóły
Kliknij, aby poznać szczegółyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. kupowac 500 ma duze wzrosty na dany moment wszystkie tego typu analizy mozecie wsadzic sobie do …kosza he he nie sprawdza sie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here