Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


S&P500 na wykresie miesięcznym

m-3Spoglądając na wykres miesięczny S&P500 Emini dostrzegamy kwietniową świecę, wybijającą dotychczasową konsolidację i tworzącą nowy historyczny szczyt indeksu. Niemniej jednak, jak to zazwyczaj bywa, wybicie okazało się fałszywe i miesięczna świeca z kwietnia zamknęła się poniżej swojego zniesienia 50% co samo w sobie stanowiło słaby sygnał sprzedaży. Słaby, ponieważ z racji tego, że luty i marzec przepełnione były wzrostami istnieje spora szansa na to, że tuż pod kwietniowym minimum czają się spore siły popytu.

Został tydzień do zamknięcia majowej świecy – to wystarczająco dużo czasu na duży ruch w górę lub w dół. Maj może przynieść spadki, które przebiją kwietniowe dołki lub nawet całkiem zawrócą byczy trend znosząc większą część marcowych wzrostów. Ten scenariusz wydaje się jednak mało prawdopodobny.

Równie mało prawdopodobne wydają się kolejne mocne wzrosty, pokonujące kwietniowy szczyt i tworzące nowe maksima. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje mi się kontynuacja tendencji jaką widzimy od dwóch tygodni – bocznego ruchu donikąd. Jeśli faktycznie tak by się stało, maj byłby kolejnym miesiącem (po kwietniu) z niewielką świecą z niemal zerowym potencjałem prognostycznym. Jedynie niedźwiedzie mogłyby dostrzec mikro podwójny szczyt, który być może zwiększyłby prawdopodobieństwo spadków w czerwcu.

Sytuacja S&P500 na wykresie tygodniowym

w-2Wykres tygodniowy S&P500 porusza się bokiem już czwarty tydzień korygując wcześniejszy kanał wzrostowy. Cztery tygodnie to całkiem sporo jak konsolidację po tak sporym ruchu jakiego byliśmy świadkami w marcu. To podwyższa prawdopodobieństwo nagłej kontynuacji byczego pędu zwłaszcza, że obecnie testujemy dwudziesto okresową średnią wykładniczą.

Zeszłotygodniowa świeca okazała się mieć byczy korpus a co ważniejsze – dokładnie przetestowała swoim minimum wspomnianą średnią. Jednak po trzech tygodniach spadków byki mogą mieć problemy z natychmiastową reakcją i bardziej prawdopodobny jest tydzień lub dwa ruchu bocznego niż natychmiastowy atak na ostatnie szczyty.

S&P500 na wykresie dziennym

d-5Dzienny wykres S&P500 Emini naruszył dolne ograniczenie dwutygodniowego przedziału zmiany, jednak byki dość szybko zwęszyły okazję wykupując dołek. Dwudziesto okresowa średnia wykładnicza powstrzymała jednak w piątek wzrosty co stanowi pierwszy sygnał słabości popytu. Nie oznacza to jednak tego, że w nadchodzących dniach niedźwiedzie przejmą kontrolę nad wykresem. Znajdujemy się w konsolidacji od dwóch tygodni, a jak dobrze wiadomo nie ma wybicia, dopóki nie ma wybicia. Duży ruch kierunkowy jest moim zdaniem w tym momencie mało prawdopodobny. Z pewnością znacznie mniej prawdopodobny niż scenariusz w którym cena będzie nadal poruszać się bokiem.

Kliknij, aby poznać szczegóły
Kliknij, aby poznać szczegóły


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here