Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


S&P500 na wykresie miesięcznym

m-2Na interwale miesięcznym dostrzec można niewielki podwójny szczyt jaki utworzył się pomiędzy kwietniowym szczytem a obecnymi poziomami. Czerwiec przynosi nam jak na razie nieudane wybicie z ponad dwuletniej konsolidacji – na wykresie widać wyraźnie niewielką doji o czarnym korpusie. To jednocześnie słaby sygnał wybicia dla byków jak i słaby sygnał sprzedaży dla niedźwiedzi.

Do końca miesiąca zostały jeszcze dwa pełne tygodnie w trakcie których może dojść do znacznej zmiany obecnej sytuacji. Najważniejszym wydaje się fakt, że pomimo utworzenia kolejnego historycznego szczytu na wykresie, dotychczas nie zaobserwowaliśmy większej aktywności ze strony byków. To zwiększa szanse na to, że czerwcowa świeca okaże się sygnałem sprzedaży.

Sytuacja S&P500 na wykresie tygodniowym

w-4Niejednokrotnie w tym przeglądzie wspominany był byczy mikro kanał, który utworzył się na wykresie Emini w pierwszym kwartale 2016 roku i zakończył się 22 kwietnia. Jak można było się spodziewać, po takim rajdzie byków nastąpiła konsolidacja, która trwa do dziś. Emini najprawdopodobniej przetestuje zaznaczone na wykresie dolne ograniczenie konsolidacji na poziomie 2013 (majowe minimum) zanim powróci w okolice ostatnich szczytów. Formacja świecowa, która utworzyła się w ubiegłym tygodniu jest neutralna więc można podejrzewać, że również i ten tydzień na Emini pozostanie neutralny.

S&P500 na wykresie dziennym

d-3Emini utworzyło nowy historyczny szczyt 8 czerwca po czym wybiło dołem dolne ograniczenie trójkąta wzrostowego. To zapoczątkowało oczywiście korektę ostatnich wzrostów. Obecnie wygląda na to, że być może przydałaby się korekta korekty, czyli utworzenie się pierwszej nogi niedźwiedziej korekty. Tak wymierzony ruch faworyzowany jest przez statystyki, które jasno wskazują na spory odsetek równych nóg w korekcie wyższego rzędu. To oznaczałoby, że druga noga korekty wypadałaby na poziomie dołka z 19 maja.

Równie prawdopodobnym jest scenariusz w którym S&P500 będzie poruszać się bokiem. Przypomnijmy, że już w najbliższy czwartek Brytyjczycy będą głosować nad swoją przyszłością. W dobie niepewności inwestorów co do wyniku głosowania, indeksy mają zwykle tendencje do bezkierunkowego ruchu, często o sporej amplitudzie.

Kliknij, aby poznać szczegóły
Kliknij, aby poznać szczegóły


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here