Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


S&P 500 Emini na wykresie miesięcznym

m-3
Wygląda na to, że wykres kontraktów terminowych na S&P500 Emini już niedługo przebije ostatnie lokalne dno i utworzy formację podwójnego szczytu.

W miesięcznym ujęciu Price Action zostało nam jeszcze naprawdę sporo czasu do końca miesiąca (to dopiero drugi tydzień lutego), więc trudno spekulować jak zamknie się miesięczna świeczka. Po ponad 38 miesiącach wzrostów w końcu mamy okazję do prawdziwej korekty – wydaje się więc, że spadki powinny być większe niż dotychczasowe 14% od ostatniego szczytu. Linia trendu wzrostowego jest dodatkowo bardzo stroma a im bliżej niej znajduje się cena – tym silniej jest przez nią przeciągana.

Strategię Ala Brooksa możesz wykorzystać na rachunkach TMS.

Budując scenariusze możemy spodziewać się dwóch: albo cena delikatnie muśnie niebieską linię trendu wzrostowego i zawróci tuż przed nią, albo będziemy świadkami mocnego przebicia tak wyznaczonego ograniczenia. W przypadku drugiej opcji, otwiera nam to drogę do dalszych, niemal niczym nie powstrzymanych spadków – najbliższe wsparcie znajduje się bowiem dopiero na poziomie marcowego szczytu z 2000 roku (okolice 1610,75).

S&P500 Emini na wykresie tygodniowym

Tygodniowa świeczka S&P500 Emini znajduje się w tym momencie blisko dolnego ograniczenia progu zmienności. Niedźwiedzie dostrzegają w tym wykresie kontynuacji spadków po dwóch tygodniach korekty następującej po naruszeniu poziomu sierpniowego dna. Byki z kolei upatrują tutaj oznak słabości podaży po nieudanej próbie przebicia sierpniowego minimum i prognozują dalszy ruch w górę.
Tygodniowa świeczka S&P500 Emini znajduje się w tym momencie blisko dolnego ograniczenia progu zmienności. Niedźwiedzie dostrzegają w tym wykresie kontynuacji spadków po dwóch tygodniach korekty następującej po naruszeniu poziomu sierpniowego dna. Byki z kolei upatrują tutaj oznak słabości podaży po nieudanej próbie przebicia sierpniowego minimum i prognozują dalszy ruch w górę.

W ujęciu tygodniowym dostrzegamy trwające już 3 tygodnie odbicie po nieudanej próbie pokonania przez wykres S&P500 zeszłorocznego minimum. Dwie potężne świece podażowe w styczniu wskazywały na wysokie prawdopodobieństwo, że nadchodząca korekta dość szybko zostanie sprzedana. I tak też się stało – jeśli jednak byki będą w stanie utrzymać wykres powyżej ostatniego dołka, to istnieje szansa na kontynuację wzrostów i być może test średnie ruchomej. Na ten moment całość przypomina raczej niedźwiedzią flagę, która zwiastuje kolejne spadki i test zeszłorocznego minimum.

S&P500 Emini na wykresie dziennym

Zniesienie 50% styczniowych spadków okazało się dobrym oporem - zdolnym do zatrzymania popytu.
Zniesienie 50% styczniowych spadków okazało się dobrym oporem – zdolnym do zatrzymania popytu.

Na wykresie dziennym indeksu jesteśmy w stanie dostrzec jak szybko cena spadała w niedźwiedzim rajdzie, który doprowadził do ponownego testu minimum z sierpnia 2015 roku. Jeśli na wykresie dostrzegany jest tak niedźwiedzi nastrój to istnieje 70% szansa na jego kontynuację.

Wykres widocznie zawrócił po zaledwie kilku tickach powyżej zniesienia 50% styczniowej fali wyprzedaży. Jeśli widzimy takie zachowanie się ceny po spotkaniu najlżejszego choćby oporu, istnieją spore szanse na powtórny jego test. W mojej ocenie istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeszcze w tym tygodniu będziemy świadkami ponownej walki byków z niedźwiedziami w okolicach poziomu 1940.00.

Z drugiej strony, możliwym jest (prawdopodobieństwo bliskie 40%), że ostatnie wzrosty były jedynie drugą nogą formacji double to bear flag, w której szczyt z 13 stycznia był pierwszym z dwóch maksimum formacji. Cała formacja mierzy około 130 punktów, zatem zasięg potencjalnych spadków kształtowałby się w okolicy 1680 – poziomu poniżej miesięcznej linii trendu.

invest
Kliknij, aby uzyskać szczegóły
Kliknij, aby uzyskać szczegółyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here