Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


S&P500 Emini na wykresie miesięcznym

Wykres futures na S&P500 wciąż znajduje się na środku dwuletniego przedziału zmienności.
Wykres futures na S&P500 wciąż znajduje się na środku dwuletniego przedziału zmienności.

Na wykresie miesięcznym wciąż dostrzegamy dochodzenie do siebie rynku po trwającym aż 36 miesięcy trendzie wzrostowym. Cena utrzymywała się ponad 20 okresową średnią ruchomą przez 38 miesięcy, co miało miejsce jedynie dwa razy w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat na indeksie kasowym. Poprzednie przypadki były skorygowane o 36% oraz 22% – aktualny, jedynie o 14%. Dodatkowo wsparcie w okolicy przebitego podwójnego dna (okolice 1600) nigdy nie zostało przetestowane, a Emini wciąż pozostaje w swoim dotychczasowym zakresie zmiany. Wciąż jednak oceniam, że S&P500 przebije ostatnie dołki, zanim zacznie kontynuować wzrosty. Istnieje również szansa (30%) na to, że wykres dojdzie do szczytów z marca 2000, które są nieco powyżej wspomnianego wcześniej poziomu 1600.

S&P500 Emini na wykresie tygodniowym

Ubiegły tydzień zbudował czwartą świecę w korekcie ostatnich spadków. Cena dotarłą mniej więcej do połowy zakresu zmiany ceny i być może buduje zagnieżdżoną formację głowy z ramionami.
Ubiegły tydzień zbudował czwartą świecę w korekcie ostatnich spadków. Cena dotarłą mniej więcej do połowy zakresu zmiany ceny i być może buduje zagnieżdżoną formację głowy z ramionami.

Miniony tydzień z całą pewnością należał do byków. Istnieje szansa, że poniedziałkowe otwarcie na indeksie S&P500 zaskoczy nas luką wzrostową, która z luką z początku stycznia utworzyłaby formację samotnej wyspy. W każdym razie, utworzenie takiej formacji w konsolidacji nie wnosi zbyt wiele do tygodniowego spojrzenia na rynek, ponieważ aż 80% podobnych przypadków kończy się utrzymaniem ceny w dotychczasowym przedziale.

Na tygodniowym wykresie możemy również dostrzec coś co przypomina zagnieżdżoną formację głowy z ramionami w innej większej formacji tego samego typu. Takie formacje mają większe szanse na powodzenie z racji tego, że około 40% wszystkich zagnieżdżonych głów z ramionami doprowadza do wybicia konsolidacji i podążenia ceny w dół. Na ten moment nic, poza osiągnięciem maksimum zakresu dla tej formacji, nie wskazuje na spełnienie się tego scenariusza. Liczymy jednak na księgowanie zysków przez byki i dołączanie się kolejnych niedźwiedzi do nowego trendu.

S&P500 Emini na wykresie dziennym

Ubiegłotygodniowy rajd byków był silny, jednak wydaje się, że osiągnął swój kres.
Ubiegłotygodniowy rajd byków był silny, jednak wydaje się, że osiągnął swój kres.
Czy piątkowa świeca stanowi potencjalny "czwarty niższy szczyt" na wykresie?
Czy piątkowa świeca stanowi potencjalny “czwarty niższy szczyt” na wykresie?

Na dziennym wykresie widać już potencjalny setup techniczny czwartego niższego szczytu. Czwarty niższy szczyt to szczyt, który jest znoszony przez podaż, ale po krótkim czasie tworzony jest nowszy, nieco wyższy szczyt. Każdy taki setup ma dwie, lub trzy nogi czego przykładem była sytuacja z października zeszłego roku.

W październiku, korekta drugiego szczytu spotkała się z natychmiastową reakcją kupujących na drugi dzień. Takie wybicie ma przynajmniej dwie nogi jednak w przypadku października, było ich trzy. Po utworzeniu się ostatniej, uformował się jednocześnie lokalny szczyt.

Dzienny wykres porusza się również w szerokim kanale spadkowym o łagodnym nachyleniu. Szansę na odbicie się od górnej jego części rosną, zwłaszcza w przypadku zauważenia potencjalnego setupu czwartego niższego szczytu jednak prawdą jest co mówią zawodowi traderzy: “Na wykresie nie znajdziesz wybicia dopóki ono nie nastąpi. Podobnie jest w naszym przypadku i bardziej należy się nastawić na kontynuowanie przez cenę podróży w konsolidacji niż jej wybicie. Znacznie zyskowniejsze jest sprzedawanie drogo i kupowanie tanio, niż szukanie potencjalnego wybicia.

Kliknij, aby poznać szczegóły
Kliknij, aby poznać szczegóły

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here