Naga MarketsMiesięczny wykres S&P500 Emini – osunięcie do średniej ruchomej

m-600x310

Na miesięcznym wykresie S&P500 mini cena znajduje się na wysokości średniej ruchomej. Jako, że trend wzrostowy był bardzo silny obecna korekta może potrwać przez wiele miesięcy.

Na S&P500 widzimy korektę po 38 miesiącach utrzymywania się nad średnią ruchomą. Al Brooks wielokrotnie zwracał uwagę na fakt, że podobna sytuacja miała w przeszłości miejsce jedynie dwukrotnie – w 1998 roku i w 1987 roku kiedy rynki osuwały się kolejno o 22% oraz 36%.

W przypadku silnego trendu wzrostowego korekta zazwyczaj posiada dwa impulsy i trwa co najmniej 10 świec. Jako, że patrzymy na wykres miesięczny obecne odreagowanie może objąć swoim zasięgiem cały przyszły rok. Byki liczą jednak na to, że korekty zakończą się szybciej i że cena nie zejdzie pod sierpniowe dołki. Niedźwiedzie oczekują natomiast silnego wybicia tychże dołków i czekają na test szczytów z marca 2000 (i wzrostowej linii trendu) – poziomy znajdują się pod 1650.00.

Niezależnie jednak od prognoz korekcyjnych, wykres monthly jest nadal wyraźnie byczy i nie można zapominać o możliwości popytowej reakcji w najbliższym czasie.

Tygodniowy wykres S&P500 Emini – silny ruch w górę

w-600x301

S&P500 Emini zawróciło silnie pod koniec zeszłego tygodnia i utworzyło zakupową formację. Cały czas znajdujemy się jednak pod średnią ruchomą i w konsolidacji.

Powyżej dołka z października 2014 roku notowania S&P500 znalazły zainteresowanie kupujących. Wykres tygodniowy znajduje się w trybie wybicia – nie wiadomo jednak, w którą stronę zechce podążyć cena.

Chociaż narysowany w zeszłym tygodniu schemat zakupowy jest dosyć silny, to musimy wziąć pod uwagę również położenie notowań kontraktu na amerykański indeks. Lokalizacja pod średnią ruchomą i w połowie konsolidacji na pewno nie sprzyja wzrostom.

Al Brooks nadal wierzy w rozrysowanie się formacji RGR – cały czas czekamy na pojawienie się drugiego ramienia. Jeżeli rzeczywiście to nastąpi, a baza formacji na wysokości sierpniowych dołków zostanie pokonana, wtedy możliwa jest nawet 20% korekta w okolice 1690.

Dzienny wykres S&P500 Emini – formacja wewnątrz konsolidacji

d-600x271

Przenosząc się na wykres D1 widzimy, że cena silnie odbiła od dna zakresu handlowego, cały czas znajdujemy się jednak w niedźwiedzim trendzie. Ostatnia świeca to HL sygnalizująca odwrócenie głównej tendencji. Jeżeli jednak nie uda się dojść do wrześniowych szczytów, wtedy obecna konsolidacja zacznie przypominać bardziej trójkąt.

Cena daily znajduje się w wyraźnym niedźwiedzim trendzie i obecnie Al Brooks widzi 60% szans realizacji ruchu spadkowego i powstania drugiej odnogi niedźwiedziego trendu. Pozostałe 40% przypisywane jest natomiast testowaniu rekordowych szczytów (które mogą mieć miejsce przed zejściem w okolice sierpniowych dołków).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here