Naga MarketsS&P500 Emini na wykresie miesięcznym

mEmini na wykresie miesięcznym ponownie mocno zyskało, niemal dotykając górnego ograniczenia konsolidacji w której przebywamy od około dwóch lat. W kwietniu potrzebny będzie kolejny mocny ruch wybijający opór, w przeciwnym wypadku czeka nas korekta tak jak miało to miejsce w październiku i kolejnych miesiącach. Potrzebne do przebicia momentum jest, jednak czy byki zdołają do niego doprowadzić? Niestety, szanse stoją po stronie sprzedających, ponieważ niezwykle rzadko dochodzi do wybicia ważnego poziomu po takim rajdzie popytu jakiego doświadczyliśmy w marcu. Jeśli dojdzie do fałszywego wybicia, a następnie korekcyjnego spadku, to może on trwać nawet pięć kolejnych świeczek (miesięcy) sięgając poziomu poprzednich szczytów z roku 2000.

S&P500 Emini na wykresie tygodniowym

wW marcu, po sześciu tygodniach nieprzerwanych wzrostów, na tygodniowym wykresie S&P500 w końcu pojawiła się świeca o czarnym korpusie. To niezwykle rzadkie, by na indeksie wzrosty trwały tak długo, nie będąc jednocześnie korygowane. Gdy w końcu pojawiła się niewielka podażowa świeca, możemy szacować, że dalszy ruch w górę potrwa około 3 tygodni. Po dotarciu do górnego ograniczenia konsolidacji powinniśmy oczekiwać zwiększenia aktywności podaży, która doprowadzi do długotrwałych spadków.

Znacznie mniej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się ten w którym byki przebijają dotychczasowe ograniczenie konsolidacji i kontynuują dalsze wzrosty lub w którym cena nie dociera do oporu i zaczyna korektę już od najbliższej sesji.

S&P500 Emini na wykresie dziennym

dNa wykresie dziennym dostrzegamy, że w środku minionego tygodnia pojawiła się spora luka, którą domknięto dopiero w ostatni piątek. Ostatnia świeca na wykresie jest wyjątkowo byczą świecą, formującą objęcie hossy oraz testującą lokalny szczyt z 29 grudnia. Czy w tym tygodniu mamy szansę na kontynuację wzrostów?

Zwykle po tak wyjątkowo byczych dniach jakim był piątek następuje otrzeźwienie i księgowanie zysków, które doprowadza do lokalnej korekty. Możemy więc oczekiwać jednej bądź dwóch sesji spadkowych. Wzrosty jednak mają szansę się utrzymać. Kolejne tygodnie będą zatem niezwykle interesujące. Czy Emini zdoła pokonać kolejne lokalne szczyty i dotrzeć do historycznego maksimum z lipca 2015? Ponieważ wykres nadal znajduje się w konsolidacji, a większość testów ograniczeń konsolidacji kończy się porażką, również i ten prawdopodobnie się tak skończy. Jednocześnie, to co przedwcześnie uznamy za nieudany breakout może być w istocie jedynie korektą poprzedzającą dalsze wzrosty, które z sukcesem utworzą nowy historyczny szczyt.

W tym momencie, jesteśmy bardzo blisko przebicia szczytu z lipca 2015 i szanse na to pozostają spore. Jednak jak mówią inwestorzy: dopóki nie ma wybicia, dopóty pozostajemy w konsolidacji. Obecnie szanse na pokonanie szczytów oceniam na 50%.

Kliknij, aby poznać szczegóły
Kliknij, aby poznać szczegóły


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here