Naga MarketsS&P500 Emini na wykresie miesięcznym – cofnięcie do średniej ruchomej

m6-600x327

Po 38 miesiącach ruchów wzrostowych bez kontaktu ze średnią ruchomą, inwestorzy w końcu doczekali się osunięcia na wykresie miesięcznym. W przeciągu ostatnich 50 lat wynik taki udało się osiągnąć tylko raz – w 1997 roku. Wtedy korekta trwała 44 miesiące i doprowadziła do osunięcia notowań o 22%.

Al Brooks od wielu miesięcy zwracał uwagę, że szansa na korektę w tym roku (w zakresie 10%) wynosi 80%, a sygnałem jej rozpoczęcia będzie cofnięcie się notowań w okolice średniej ruchomej co przyniósł miniony tydzień. Cena oczywiście nadal utrzymuje się powyżej MA i w tym tygodniu dowiemy się jak dalej rozwinie się sytuacja.

Poniedziałek to ostatni dzień sierpnia w związku z czym dzisiejsza sesja może przynieść ciekawe ruchy. Sierpniowa świeca miesięczna jest bardzo okazała, w związku z czym świeca wrześniowa może przybrać formę inside baru (będzie zawierała się wewnątrz świecy sierpniowej nie przekraczając jej szczytów i dołków).

S&P500 Emini na wykresie tygodniowym – brak kontynuacji sprzedaży

w3-600x309

Tygodniowy wykres S&P500 Emini okazał się rozczarowujący dla niedźwiedzi gdyż zabrakło na nim kontynuacji sprzedaży po silniejszych osunięciach. Może to oznaczać, że przed nami konsolidacja w najbliższych tygodniach – chociaż odbicie od październikowego dołka było bycze, to obie strony rynku mogą obecnie być zagubione, co zdaniem Ala Brooksa jest drugim sygnałem konsolidacji. Kiedy inwestorzy czują się rozczarowani i zagubieni zazwyczaj kupują dołki i sprzedają szczyty preferując scalping co stwarza warunki do powstania trendu bocznego.

O ile istnieje szansa, że obecny odwrót ceny po spadkach doprowadzi do wybicia nowych rekordowych szczytów, to o wiele bardziej prawdopodobna wydaje się ponowna sprzedaż po dojściu do dolnego ograniczenia 7-miesięcznego zakresu handlowego.

S&P500 Emini na wykresie dziennym – jak handlować Price Action w konsolidacji

d4-600x303

Dzienne notowania S&P500 Emini znajdują się w niedźwiedzim trendzie – widzimy jednak silny rajd wzrostowy po rozrysowaniu podwójnego dna tworzonego przez obecne i październikowe dołki. Jeżeli jednak cena nie przebije ponownie poziomu 2100, wtedy obecny rajd powinien być traktowany jedynie jako popytowa odnoga wewnątrz konsolidacji.

 BrooksConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here