Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


Miesięczna świeca S&P500 Emini wciąż pozostaje w rocznym zakresie zmienności po 7 latach trendu wzrostowego.
Miesięczna świeca S&P500 Emini wciąż pozostaje w rocznym zakresie zmienności po 7 latach trendu wzrostowego.

Miesięczna świeczka S&P500 wciąż pozostaje w byczej fladze tuż poniżej średniej ruchomej. Jednak za sprawą uformowania się w późnym trendzie wzrostowym szanse sprzyjają niedźwiedziemu wybiciu się ceny lub uformowaniu się formacji fałszywego wybicia. W mojej ocenie, jeśli byki zdołają utworzyć nowy szczyt będzie nas czekać kolejnych pięć miesięcy (pięć świec) spadków.

Do końca miesiąca wciąż jednak pozostało sporo czasu, więc obecny kształt świecy nie jest przesądzony – równie dobrze możemy być świadkami byczego pinbara jak również silnego niedźwiedziego wybicia w dół. Skoro wciąż pozostajemy w obrębie poprzedniej świecy, wynik aktualnej prawdopodobnie rozczaruje zarówno stronę popytową jak i podażową, czyli obecna świeca zamknie się gdzieś w obrębie poprzedzającej. Nadal jednak istnieje 60% szans na niedźwiedzie wybicie oraz 50% na test średniej ruchomej.

S&P500 Emini na wykresie tygodniowym

Cena wciąż utrzymuje się powyżej dwuletniego zakresu zmiany, jednak świeca z minionego tygodnia nie wskazuje na przeważającą siłę byków.
Cena wciąż utrzymuje się powyżej dwuletniego zakresu zmiany, jednak świeca z minionego tygodnia nie wskazuje na przeważającą siłę byków.

Tuż nad dolnym ograniczeniem dwuletniego zakresu zmiany ceny, S&P500 zawrócił zamykając się co prawda powyżej poziomu otwarcia jednak tworząc jednocześnie kolejną świecę doji podobną do tej utworzonej 3 tygodnie temu. To jest co prawda sygnał zakupu, jednak nie jest on zbyt silny. Byki potrzebują nowych sił w ciągu kolejnych kilku tygodni jeśli popyt chce powtórzyć spektakularne zwroty jak w październiku 2014 czy kwietniu 2015. Patrząc na zeszłotygodniową świecę, prawdopodobieństwo spadków jest większe niż prawdopodobieństwo wzrostów.

Jeśli jednak w kolejnych dniach sytuacja się odwróci i byki ponownie pokażą swoją siłę, istnieje około 50% szans, że cena wybije lutowe szczyty. Jeśli S&P500 utrzyma się również powyżej tego poziomu, wtedy istnieje również 50% szansa na dotarcie wykresu powyżej niższego październikowego szczytu. Do tego potrzebne są długie, bycze świece bez których szanse na wybicie topnieją jako, że rynek uzna te wzrosty za prostą korektę zwiastującą wybicie dołków.

S&P500 Emini na wykresie dziennym

Wykres S&P500 Emini utworzył formację podwójnego dna jednak reakcja popytu nie była jak na razie idealna.
Wykres S&P500 Emini utworzył formację podwójnego dna jednak reakcja popytu nie była jak na razie idealna.

Czwartkowa świeca sygnałowa formacji podwójnego dna miała spory dolny cień, podczas gdy korpus świecy pozostał niewielki. To niestety oznacza dość słaby sygnał kupna, który mógł zostać uratowany jeszcze przez piątkową świecę, jednak ta choć zamknęła się niemal bez cienia, to jednak nie była zbyt duża. W tym momencie można już wchodzić w longi pod warunkiem, że byki będą kontynuować podróż na północ – bez tego, ostatnie wzrosty pozostaną jedynie korektą ruchu rozpoczętego jeszcze w styczniu.

Brooks_price_action_książka_bookConotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here