Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


S&P500 Emini na wykresie miesięcznym

Miesięczna świeczka S&P500 zaczyna przybierać mocno byczy kształt, jednak pamiętajmy nadal o szerokim, dwuletnim przedziale zmiany w którym nadal się znajdujemy.
Miesięczna świeczka S&P500 zaczyna przybierać mocno byczy kształt, jednak pamiętajmy nadal o szerokim, dwuletnim przedziale zmiany ceny w którym nadal się znajdujemy.

W ujęciu miesięcznym wykres S&P500 Emini kontynuuje budowę byczej flagi po długim okresie mocnych wzrostów. Zatrzymanie tychże jest w mojej opinii znacznie ważniejsze niż sam fakt budowania się formacji przypominającej byczą flagę i nadal szanse na niedźwiedzie rozwiązanie i wybicie dołem dwuletniej konsolidacji są większe niż szanse na kontynuację wzrostów. Im bliżej górnego ograniczenia wspomnianego przedziału, tym bardziej te szanse wyrównują się.

S&P500 Emini na wykresie tygodniowym

Na wykresie tygodniowym powróciliśmy w rejony styczniowej luki. To już piąty wzrostowy tydzień z rzędu.
Na wykresie tygodniowym powróciliśmy w rejony styczniowej luki. To już piąty wzrostowy tydzień z rzędu.

Tygodniowy wykres S&P500 powrócił w rejony z początku tego roku i nie brakuje wiele, by cena osiągnęła górny poziom przedziału, w którym pozostaje od dwóch lat. Jeśli ten tydzień rozpocznie się od luki wzrostowej, wtedy będziemy mogli mówić o prawdopodobnym złamaniu zagnieżdżonej formacji głowy z ramionami, zaznaczonej na wykresie. Aby ten scenariusz się spełnił, potrzebujemy luki już w poniedziałek, co zdarza się w około 20% przypadków.

Z powodu tego, że wzrosty trwają już piąty tydzień z rzędu, ewentualna korekta tychże prawdopodobnie pozostanie niewielka i ograniczona – zarówno pod względem czasowym jak i cenowym. Najprawdopodobniej, jedyne na co zdobędą się niedźwiedzie w tym tygodniu to konsolidacja.

S&P500 Emini na wykresie dziennym

d-1Sytuacja na wykresie dziennym S&P500 wydaje się najciekawsza, ponieważ w tym tygodniu może dojdzie do utworzenia się sygnału piątego niższego szczytu. Cała metodologia tego sygnału została wyjaśniona w moim poprzednim wpisie.

Niedźwiedzie budując formację rozszerzającego się trójkąta, jednocześnie zasygnalizowały pojawienie się trzeciego niższego szczytu. Byki wybijając ten szczyt na początku marca spowodowały, że w grę zaczął wchodzić rozszerzony scenariusz wyższych dołków i od tamtego momentu oczekiwaliśmy na pojawienie się piątego z nich – sygnału sprzedaży.

D2Jak wspomniałem wcześniej – w nadchodzących dniach istnieją na prawdę wysokie szanse na konsolidację, która uplasowałaby się tym wąskim zakresie zaznaczonym na wykresie. Emini utworzyło podobne konsolidacje na wyższych poziomach, które zostały jednak sprzedane – inwestorzy uznali bowiem, że są za wysokie. Mieliśmy również przypadki konsolidacji na niższych poziomach, które zostały kupione bowiem uznano, że są one zbyt atrakcyjne. W takich przypadkach jak powyższy, jeśli coś nie może znaleźć sobie miejsca ani na dole, ani na górze, prawdopodobnie pozostanie na środku.

Kliknij, aby poznać szczegóły
Kliknij, aby poznać szczegóły

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here