Naga MarketsW tygodniowym spojrzeniu na rynki Al Brooks standardowo podsumowuje sytuację techniczną na wykresach miesięcznym, tygodniowym i dziennym notowań kontraktów futures S&P500. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


S&P500 Emini na wykresie miesięcznym

m-1Na wykresie miesięcznym dostrzegamy, że S&P500 wciąż pozostaje w szerokiej konsolidacji, która utrzymuje się na wykresie od około dwóch lat. W związku z tym, że wciąż niejako pozostajemy w trendzie wzrostowym, wspomniana konsolidacja powinna być traktowana jako bycza flaga. Mimo to uważam, że wzrosty były tak dynamiczne, że ich korekta powinna być nieco głębsza.

Rachunek prawdopodobieństwa nieco faworyzuje niedźwiedzie, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę serię coraz niższych szczytów i dołków jakie możemy dojrzeć na wykresie. Po wspomnianych wzrostach, które na prawdę były dynamiczne, ewentualna korekta powinna potrwać jeszcze minimum 10 miesięcy (10 świeczek) i dotrzeć do okolic 1500 punktów. Jednak trzymając się zasady “Cena pozostaje w konsolidacji dopóki nie ma wybicia” warto rozważyć również byczy scenariusz w którym Emini wybija ostatnie szczyty i kontynuuje swoją podróż na północ. Szanse na takie rozwiązanie są jednak niewielkie i oceniam je na około 20%.

S&P500 Emini na wykresie tygodniowym

w-2Na wykresie tygodniowym S&P500 dostrzegamy, że po sześciotygodniowych wzrostach, siódma świeczka była już świecą podażową. Spełniły się więc moje domniemania z przed 3 tygodni w których ostrzegałem przed takim scenariuszem. Ostrzegałem również, że po takim wykupieniu rynku nadal istnieje możliwość ustanowienia nowych szczytów. Wzrosty jednak nie powinny być dłuższe niż 1-3 tygodnie (świeczki), a po nich zwykle następuje spora korekta (trwająca nawet do 10 tygodni). Być może, miniony tydzień był początkiem takiej korekty.

Zawsze istnieje możliwość kontynuowania wzrostów, moim zdaniem jednak, jest to mało prawdopodobne. S&P500 ustanowiło niższe podwójne dno a takie formacje nigdy nie wyglądają na wystarczająco niedźwiedzie. W rzeczywistości jednak, jeśli na wykresie pojawi się dobra świeca sygnalna, szanse na kontynuację spadków przekraczają 40%.

S&P500 Emini na wykresie dziennym

d-1Dopiero na wykresie dziennym widzimy jak dobrze obroniony został poziom niższego szczytu z 28 grudnia. W tym interwale dostrzegamy również dynamiczny ruch wzrostowy, niezwykle podobny do tego jaki obserwowaliśmy na wykresie miesięcznym. Czy obecna niewielka korekta ma szansę stać się konsolidacją podobną do tej jaka tworzy się na Emini od dwóch lat?

Byki miały swoją szansę na reakcję w pobliżu średniej ruchomej z dwudziestu okresów. Reakcja co prawda pojawiła się w ostatni czwartek, ale należy przyznać, że była rozczarowująca. Popyt nie tylko nie zdołał przetestować ostatniego szczytu, ale również dwie ostatnie świece mają czarne korpusy co tym bardziej źle wróży dla popytu.

Od mniej więcej końcówki lutego przekonuję, że silny popyt jak pokazał się na wykresie w marcu najprawdopodobniej zakończy się konsolidacją. To co obserwujemy na dziennym interwale S&P500 jest moim zdaniem początkiem ruchu bocznego na wykresie. Istnieje co prawda szansa, że w nadchodzących dniach popyt pojawi się na nowo, jednak znacznie bardziej prawdopodobna jest powtórka sytuacji z października 2015, gdzie po podobnych wzrostach doczekaliśmy się kilku tygodni konsolidacji.

invest
Kliknij, aby poznać szczegóły
Kliknij, aby poznać szczegóły


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here