Naga Marketsbrooks-279x300Serdecznie zapraszam do zapoznania się z weekendową analizą Ala Brooksa dotycząca przyszłego tygodnia na kontraktach E-mini indeksu S&P500. Al. Standardowo przygląda się miesięcznemu, tygodniowemu oraz dziennemu wykresowi, dokładnie omawiając sytuację techniczną.


Wykres miesięczny – bycze wybicie i powrót trendu

esm1-600x281

Na wykresie miesięcznym S&P500 Emini widzimy rekordowo wysoki poziom – musimy jednak pamiętać, że znaleźliśmy się przy szczycie wąskiego kanału wzrostowego, a co więcej rynek jest silnie wykupiony.

Przed nami jeszcze sporo czasu przed zamknięciem miesiąca, jednak świeca jak na razie jest silnie bycza. Mierzony poziom docelowy znajduje się na 2109 – czyli trochę ponad zaznaczonym czerwonymi kreskami kanałem.

Wykres tygodniowy – wybicie byczej flagi

esw1-600x305

Na wykresie weekly widzimy, że cena pokonała wąski zakres cenowy i poszła w górę. Obowiązuje tutaj ten sam mierzony zasięg co na wykresie miesięcznym.

Patrząc na to jak silnie wykupiony jest wykres na wyższym interwale (miesięcznym), dwudziestoprocentowa korekta może pojawić się w każdym momencie. W momencie kiedy cena nie ma przed sobą wyraźnego celu, traderzy bardzo szybko uwierzą, że zaczyna się korekta i przejdą do sprzedaży.

Musimy jednocześnie pamiętać, że kurs wybił z wąskiego zakresu. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce w zaawansowanym trendzie zazwyczaj jest to finalna flaga przed odwróceniem momentum.

Wykres dzienny – wybicie górą z miesięcznego zakresu handlowego

esd1-600x253

Cena S&P500 Emini poruszała się od miesiąca czasu (na wykresie dziennym) w zakresie handlowym 1973-2069. Ostatecznie kurs jednak wybił i wykreślił nowe szczyty. Wybicie jest bardzo silne więc pierwsze osunięcia korekcyjne z pewnością zostaną od razu kupione przez byki.

Wykres dzienny od ponad roku porusza się w bardzo szerokim kanale popytowym. Po osiągnięciu ostatnich szczytów niedźwiedzie były stanie zbić cenę i zarobić. Może to być znak, że nasz kanał próbuje zmienić się w zakres handlowy (konsolidację). Mniej prawdopodobne jest natomiast silne wybicie i powrót dynamicznego trendu wzrostowego.

Kolejny cel to szczyt kanału zlokalizowany w okolicach 2125. Niedźwiedzie będą chciały doprowadzić tam do odwrócenia. Zdaniem Ala, jeżeli bykom uda się rozrysować ten szczyt, wtedy szansa na swing podażowy wynosi 40% – w przypadku wykresu dziennego taki ruch liczy sobie co najmniej 10 świec.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here