Naga MarketsAl Brooks
Al Brooks

W każdą sobotę na Comparic będziecie mogli znaleźć od teraz spojrzenie Ala Brooksa na notowania S&P500 Emini przed rozpoczynającym się tygodniem handlowym w Ameryce. Dzisiejsza analiza poświęcona jest przede wszystkim omówieniu sygnału sprzedażowego na wykresie monthly


Wykres miesięczny – sprzedaż w wykupionym trendzie popytowym

Miesięczna świeca na S&P500 Emini w końcu daje wartościowy sygnał sprzedażowy. Świeca styczniowa to inside bar, natomiast grudniowa to outisde bar. Jest to typowa formacja wybicia – należy jednak pamiętać, że może mieć ono miejsce w każdą ze stron.

Jako, że wykres miesięczny jest ekstremalnie wykupiony, a notowanie znalazły się przy szczycie kanału wzrostowego, szanse na wyjście dołem w przyszłym miesiącu są zdecydowanie większe niż na ruch popytowy.

esm4

Wykres tygodniowy – zamknięcie poniżej średniej ruchomej

Tygodniowa świeca S&P500 Emini utrzymywała się powyżej średniej kroczącej przez ostatnie dwa miesiące. Obecny tydzień jest pierwszym od dłuższego czasu kiedy obserwowaliśmy zamknięcie poniżej tej średniej. O ile Emini nadal znajduje się w 3-miesięcznym zakresie handlowym, to niedźwiedzie mogą zacząć nabierać na sile.

Ewentualne pokonanie zakresu będzie bardzo silnym sygnałem niedźwiedziego ruchu lub serii mniejszych świec podażowych rozrysowujących lokalne dołki. Kontekst jest bardzo dobry dla sprzedających i w najbliższym czasie powinni pokazać swoją aktywność.

esw5

Wykres dzienny – ciasny zakres handlowy

Dzienny wykres notowań S&P500 Emini pokazuje, że znaleźliśmy się w wąskim zakresie handlowym, który rozrysował się wewnątrz wzrostowego kanału. Część inwestorów widzi tutaj formację potrójnego dna i liczy na wybicie w górę. Niedźwiedzie zwracają natomiast uwagę na podwójny szczyt rozrysowany po LH i oczekują wybicia dołem.

Presja sprzedażowa cały czas narasta, kontekst na wykresach miesięcznym i tygodniowym jest wyraźnie po stronie niedźwiedzi. Podaży brakuje jednak wyraźnego wybicia spadkowego, za którym mogłaby podążyć. Do tego czasu na wykresie dziennym gramy jedynie longi.

esd4

Podsumowanie

Jako, że styczniowa świeca pokazała sygnał sprzedażowy, to początek nowego miesiąca, tygodnia i dnia na rynku może przynieść lukę cenową. Oczywiście większość luk nie prowadzi od razu do budowania trendów, jednak mogą wpłynąć na wytworzenie się krótkoterminowego momentum spadkowego.

Zdobądź polskojęzyczną wersję Analizy Price Action napisanej przez Ala Brooksa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here