Naga MarketsPrzed rozpoczęciem tygodnia handlowego w Ameryce chcieliśmy podzielić się z Wami tłumaczeniem technicznej aktualizacji rynkowej autorstwa Ala Brooksa dotyczącej notowań S&P500 Emini. Przy wykorzystaniu doskonale sobie znanych technik Price Action, Al omawia potencjalne ruchy cenowe na wykresie miesięcznym, tygodniowym i dziennym.


S&P500 Emini na wykresie miesięcznym – setup sprzedażowy ioi

esm-600x279

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie weekly cena nie dotknęła 20-okresowej średniej kroczącej od 33 miesięcy. Al Brooks zwraca na to ciągle uwagę, gdyż jest to zachowanie skrajnie nietypowe. W przeciągu ostatnich 50 lat miało miejsce zaledwie dwa razy i doprowadziło do cofnięć o zasięgu 20%.

Kiedy cena porusza się w bardzo wąskim kanale przez dłuższy czas, wtedy popyt szybko ucieka z rynku w przypadku nawet najdrobniejszych korekt. Inwestorzy wiedzą bowiem doskonale, że gdy na silnie wykupionym rynku zaczyna się odwrócenie, wtedy może trwać bardzo długo.

Wybicie z kanału dołem wydaje się na razie niezagrożone. Nie dość, ze znajdujemy się przy jego górnym ograniczeniu, to dolne jest dodatkowo wspierane przez średnią kroczącą. Al Brooks twierdzi jednak, że w przeciągu najbliższych kilku tygodni sytuacja może ulec zmianie. Wszystko za sprawą formacji sprzedażowej ioi, która pojawiła się na wykresie (składa się z trzech świec, wewnętrznej-zewnętrznej-wewnętrznej).

S&P500 Emini na wykresie tygodniowym – wybicie zeszłotygodniowej świecy sygnalnej

esw-600x279

Na interwale W1 widzimy, że w zeszłym tygodniu rozrysowała się niewielka świeca sygnalna doji (po czterech silnych byczych świecach). Jest to jednak sygnał sprzedażowy o niskim prawdopodobieństwie realizacji. Niedźwiedzie jednak pociągnęły cenę w dół poprzez utworzenie silnie podażowej świecy – wpływ na jej uformowanie miała piątkowa wyprzedaż na rynku.

Jeżeli jednak w tym tygodniu nie zobaczymy sygnału kontynuującego zeszłotygodniowy ruch, wtedy możemy zapomnieć o jakichkolwiek odwróceniach trendu. Zdaniem Ala Brooksa rynek w najbliższych dniach zawiedzie niedźwiedzie i cena będzie poruszała się bokiem. Jeżeli chodzi jednak o ogólny kontekst to warunki do korekty są sprzyjające.

S&P500 Emini na wykresie dziennym – wybicie konsolidacji

esd-600x279

Na wykresie dziennym cena S&P500 Emini zeszła poniższej miesięcznego zakresu handlowego. Podobnie jak w przypadku interwału W1, potrzebna będzie kontynuacja tego ruchu w trakcie dzisiejszych oraz kolejnych sekcji. Jeżeli zamiast tego byki przejmą kontrolę, wtedy piątkowe spadki okażą się po prostu testem luki z 12 lutego.

Z drugiej strony początkujący traderzy muszą zrozumieć jak ogromne na rynkach jest znaczenie podążania za ruchem przez cenę. Kiedy miejsce ma niedźwiedzie wybicie takie jak w piątek, szansa na utworzenie się wyraźniejszego momentum jest o wiele większa gdy w trakcie kolejnego dnia (lub rysowania się następnej świecy, w zależności od interwału) również widzimy świece skierowaną w tym samym kierunku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here