Naga MarketsWtorkowa sesja na S&P500 Emini rozpoczęła się od luki spadkowej – następnie rynek bardzo szybko rozpoczął rajd wzrostowy, który wyciągnął cenę powyżej wrześniowych szczytów (udało się je skutecznie przetestować). Cena jednak zawróciła i spadki utrzymywały się do końca sesji. W efekcie wtorek zakończyliśmy poniżej ceny otwarcia (będącej jednocześnie pierwszym sesyjnym dołkiem).
Wtorkowa sesja na S&P500 Emini rozpoczęła się od luki spadkowej – następnie rynek bardzo szybko rozpoczął rajd wzrostowy, który wyciągnął cenę powyżej wrześniowych szczytów (udało się je skutecznie przetestować). Cena jednak zawróciła i spadki utrzymywały się do końca sesji. W efekcie wtorek zakończyliśmy poniżej ceny otwarcia (będącej jednocześnie pierwszym sesyjnym dołkiem).

Zdaniem Ala Brooksa wtorek mógł przynieść dwa scenariusze – których kontynuacja powinna być obserwowana w kolejnych dniach tego tygodnia. Prawdopodobieństwo przemawiało zarówno na korzyść zejścia poniżej poniedziałkowych dołków, jak i wybicia ponad szczyty przedwczorajsze sesji. Każdy z tych scenariuszy mógł zrealizować się jako pierwszy – ostatecznie oba miały miejsce.

S&P500 Emini nadal blokowany jest przez wrześniowe szczyty. Chociaż wczoraj mogło się wydawać, że poziom zostanie pokonany, to ponownie miejsce miały osunięcia. Al Brooks twierdzi, że niezbędna może być kilkutygodniowa korekta spadkowa, zanim popyt będzie miał siłę, aby ponownie testować szczyt i wreszcie go pokonać. Niedźwiedzie dopatrują się natomiast w tych okolicach podwójnego szczytu, lub rozszerzającego podażowego trójkąta – formacje miałyby doprowadzić cenę do dna siedmiomiesięcznego zakresu handlowego i pomóc jednocześnie w jego pokonaniu.

ZAPOZNAJ SIĘ Z PORADAMI ALA BROOKSA – ARTYKUŁY EDUKACYJNE

Od kilku dni obserwowaliśmy poruszanie się notowań pod poziomem wrześniowych szczytów. Pomimo silniejszych osunięć wczoraj cena nadal może próbować utrzymać się w niedużej odległości od poziomu 2012.00, co może oznaczać kontynuację konsolidacji aż do końca tygodnia.

Al Brooks cały czas przemawia za scenariuszem, w którym po pokonaniu poziomów wrześniowych cena dochodzi do strefy 2030-2050 – dopiero w tym momencie spodziewa się silniejszego uderzenia ze strony niedźwiedzi, które wykorzystają moment nieuwagi zbyt pewnych siebie byków.

Kliknij, aby uzyskać szczegóły
Kliknij, aby uzyskać szczegóły


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here